HLBIMNG- EN INHOUD. Hierby, geachte lezeressen en geachte lezers, presente ren we IF wederom een dubbelnummer van de Mini-Water schans: een nummer dat niet zo'n variëteit van gegevens biedt als het vorige, maar vat toch interesseren zal, omdat enkels leden er bijzonder aardige bijdragen voor leverden. Eerst treft onder Mededelingen van Bestuurszijde: - Het afscheid van Pons Gieles (2)? pag.4 - Iets over het komende Jaarboek pag.5 - Een verslag over de twee laatst gehouden lezingen: Aspecten uit de geschiedenis van de huidige gemeente Woensdrecht, door fir. J.M. de Leeuw. pag.6 Willem van Oranje, door Prof. Dr. van Roosbroeck pag.8 - En het verslag over onze excur sie, wat genomen hebben uit Het Brabants Nieuwsblad van 16 september .1974 pag.13 In het ïïestauratienie-qws brengen we drie onderwerpen: - J)e grote restauratie van het Markiezenhof, die een hoogtepunt bereikt pag.14 - Iets over restauratie en reno vatie, voornamelijk wat het Wes telijk Stadsdeel betreft pag.17 - En een interessante brief van de heer W. Asselbergs over zijn pand "De Moyses" (of "Den Grooten Mo narch"*. pag.19 In de rubriek "Van Onze Lezers" vindt Een artikeltje van de heer W.A. van' Ham: "De Galgenberg te Putte, (2)", waarmee hij een aanvulling bedoelt te geven op het gelijk namige artikel, dat dra. H.J.M. Thiadens in ons vorige nummer plaatste pag. Vervolgens een notitie, die drs. J. Glaessens maakte, nadat hij de artikelen van Dr. H, van der Tuin en Dr. E. Hartel over de meida gen van 1940 had gelezen pag.s Om te sluiten met een kort stukje over de oud- Bergenaar E. Overhoff. v/at we vonden in de .Dutch Societies Courier, Victoria (Australië), wat we een passend slot vonden nu deze Mini rond de elfde van de elfde verschijnt pag.

De Waterschans | 1974 | | pagina 13