De Algemene Jaarvergadering. De Algemene Jaarvergadering, ook wel Algemene Ledenvergadering genoemd, werd gehouden op woens dag 2 april in het Hotel De Draak. De Voorzitter, heette in zijn 0- peningswoord alle aanwezigen (ongeveer 30 personen) hartelyk welkom. "Haar buiten toe", be richtte hij, "was de Kring dit jaar misschien wat minder actief dan anders. Binnenkamers belegde het Bestuur nogal wat vergaderingen, al of niet in combinatie met de Redactie commissie van het Jaarboek. Ook zijn er door het Bestuur contacten gelegd met de drukker. De grootste moeilijk heid was wel voldoende copie byeen te krygen. Thans zyn we zover, dat de drukproeven bij de schrijvers zyn. Onze pogingen, om de Kring een bredere basis te geven, zijn ten dele gelukt* Zo werden er contacten met het Gemeente-Archief gelegd, hetgeen resulteerde in het op treden van de heer W. van Ham als redactie—secretaris. De Redactie-Commissie, die de uitgave van het Jaarboek voorbereidt, is nu samengesteld'uit de heren J. Stuart (voorzitter), W. van Ham (redactie-secretaris) en M. Venselaar (lid). Voorts hebben we U gelukkig telkens tijdig kunnen voor zien van de Mini-Waterschans, die goed functioneert als band tussen Bestuur en Leden. Tot slot wil ik U vermelden, dat we streven naar een samenwerkingsverband met de Stichting De Ghulden Roos en het Streek-archivariaat Hassau-Brabant, met name op het gebied van publicaties". Vervolgens gaf de Sèbretaris verslag over het jaar 1974. De Algemene Ledenvergadering van 14 maart 1974 benoem de de heer Emiel Hartel tot haar niemre voorzitter, bepaalde dat de contributie voor 1973 op ƒ20,-- zou worden gebracht, ging accoord met het bestuursvoorstel om het tijdschrift "De Waterschans" om te zetten in een jaarboek en daarnaast een gestencilde Mini-Waterschans uit te geven, die het karakter zou dragen van een me dedelingenblad Het is deze Mini, die uw secretaris ontslaat van. de plicht te vermoeien met een uitgebreid jaarverslag, immers de twee verschenen dubbelnummers bevatten zo veel en zo'n ampele informatie, dat hij nu met een kor te vermelding van het gebeurde in 1974 kan volstaan. Daaronder valt zeker het feit, dat uw bestuur in dat jaar tien keer vergaderde. Ik zal U wel geen geheim vertellen, wanneer ik opmerk dat het voornaamste onder werp van gesprek het Jaarboek was. We hadden het zo graag en zo voorspoedig en zo welgeschapen te berde gebracht willen zien; maar aan de cardinale deugd van de hoop, moesten we de subalterne deugd van de berus ting toevoegen. Een ander onderwerp was dat van het jaarprogrammaWe planden weer 4 lezingen: twee in het voorseizoen, t.w. op 28 januari, toen Br.Drs. Hubertus Huybregts ons vertelde over de Bevrijding van Hoorei-Brabant in 1813, en °P 17 juni» toen Mr.J.M. de Leeuw een causerie met lichtbeelden bracht over de gemeente Woensdrecht- Hoogerheide In het naseizoen ontmoetten we Prof.Br. Rob van Roosbroeck weer, die ons op een innemende en boeiende wijze zyn visie gaf op de figuur van Willem van Oranje, terwijl op 17 december onze archivaris, de heer J. van Mosselveld onze aandacht vestigde op het juweel van onze stad: het Markiezenhof. Hoewel -en we herinneren U aan het jaarboek- niet alle

De Waterschans | 1974 | | pagina 25