5. inspanningen onmiddellijk worden beloondmeent het bestuur, dat U met deze reeks van lezingen misschien gelukkig en zeker tevreden zult zijn geweest, want al zeggen we het zelf, het was een -achteraf gezien- mooi gecomponeerde reeks: want zowel de eigen stad, als het eigen Markiezaat, de eigen provincie en het eigen land kwamen erin aan de orde. Ook onze excursie mogen we met ere vermelden. Hierover en over twee lesingen berichtten we U in de Mini-Water schans, zodat we hier mogen volstaan met onze dank uit te spreken t.a.v. de mensen, die de avonden verzorgden en de excursie zo voortreffelijk organiseerden. Rest ons tenslotte V te melden, dat het ledenbestand dit jaar niet wat vooruit ging, maar wat achteruit, tci. 206 op heden. In het Financieel Overzicht over 1974 berichtte de Penningmeester o.a. dat we momenteel beschikken over een kassaldo van meer dan ƒ1000,(Helaas, een eerste aanzet ter voldoening van de komende rekening betref fende het Jaarboek). Als leden van de Kascommissie stelden zich beschikbaar Mevr. de Valk-Baartmans en de heer J. van Gastel. Bij acclamatie werd Mej. C.M.J. Joosen als bestuurslid behoemd en de heer W. van Ham als adviseur van he Bestuur. Rondvraag: Aan het Bestuur deed men de volgende voor stellen, - Ieder lid te verzoeken drie nieuwe leden aan te wer ven, dit b.v. door middel van een brief, met aanmel- dingsstrook. - Bit jaar een excursie te maken naar Thorn en omgeving, (ook Averbode en Brugge werden genoemd) en kleine excursies te doen op b.v. de zondagochtend. Men dacht hierby i.v.m. het Monumentenjaar aan een tocht langs de Bergse monumenten. Ir. JWeyts wil deze graag verzorgen. - Be leden in te schakelen by de verspreiding van het Jaarboek, omdat verzending per post een kostbare zask wordt. (Staande de vergadering meldden negen leden zich als vrywilligers hiervoor aan). - De verschijningsdatum van het Jaarboek te bepalen tus sen Pasen en Pinksteren. By de sluiting dankte de Heer HSrtel allen voor de ge animeerde gedachtenwisseling. Na alzo in vlot tempo het zakelijk gedeelte van het pro gram te hebben afgewerkt, genoten de aanwezigen nog en kele uren in de Brakenkelder van gezellig met elkaar praten onder het genot van wyn en kaas. Verzoek van de Penningmeester. De Penningmeester verzoekt vriendelyk kent hem), doch dringend (U kent hem), voor zover U dit nog niet gedaan zou hebben, Uw contributie over 1975 (te weten ƒ20,--) te voldoen. Onze Bank: Algemene Bank Nederland, nr. 11 20 357 Onze Postgiro: 24 05 922 Met vermelding voor Bank of Giro: t.n.v, Penningmr. Gesch. Kring, Stad en Land van Bergen op Zoom, Dennenlaan 47Hoogerheide

De Waterschans | 1974 | | pagina 26