INLEIDING. Hier is ie dan, geachte medeleden, de Waterschans- nieuwe- stijl, de Mini-Wa terschans, de Waterschans, die alle allure verloren heeft, die van een keu rig gedrukt en verantwoord samengesteld tijdschrift verworden is tot een gesten cild blaadje met als functie: de scher- venbak van onze vereniging te zijn. De ze Waterschans gaat nu beantwoorden aan wat de aanvankelijke opzet van ons tijdschrift was: een mededelingenblad te zijn voor onze leden. Welke medede lingen het in de toekomst te bieden heeft, zult U grotendeels zelf kunnen bepalen, want we hopen, dat wanneer IJ interessante berichten hebt, U ons de ze zult toesturen. Omdat we wat lang op ons tijdschrift hebben laten wachten, hebben we gemeend IJ een dubbelnummer te moeten aanbieden: een nummer dat, terwijl U op de valreep van Uw vacantie staat, U nog haastig wat informatie geeft. VEKENIGINGS - NIEUWS Afscheid van Eons Gieles als voorzitter. Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 14 maart 1.1. legde de heer Fons Gieles, die vanaf de oprichting van onze vereniging in 1967 het voorzitterschap bekleedde deze functie neer. Hij zag zich daartoe genoodzaakt, om dat zijn werkzaamheden zich steeds maar opstapelden; hij meende het met een gerust hart te kunnen doen, omdat de vereniging nu stevig "geworteld en gegrondvest" is en omdat hy, door de bereidverklaring van Br. E. Bartel om de last van het voorzitterschap over te nemen, haar lot in goede handen wist. In hartelijke bewoordingen dankte de heer Hartel de scheidende voorzitter voor het vele wat hij voor de Vereniging en byzonder voor het tijdschrift De Waterschans heeft gedaan. Na hem deden dat nog de vele aanwezige leden op een later uur, bij kaarslicht en onder het genot van een goed glas wijn; en het bestuur bood hem, als persoonlijke gift van het consortium, een voorwerp aan, dat Fons als Bergenaar en kenner van steengoed en aardewerk, bijzonder plezier de: een in Bergen op Zoom gevonden middeleeuwse kan.. Toekomstbeeld. Dr. E. Hartel, die by acclamatie tot voorzitter geko zen was, gaf na zyn dankwoord zijn visie op de toekomst van onze vereniging. Hy zei: "De voorgaande jaren hebben een toeneming van de volksontwikkeling te zien gegeven, een ontwikkeling die zich nog steeds voortzet. Toenemende ontwikkeling betekent ook toenemende kennis van het verleden en d£t betekent weer een toenemende eerbied voor het verleden, een groeiend historisch besef. Wy vinden het resultaat hiervan terug, niet alleen in het groeiend aantal le- j

De Waterschans | 1974 | | pagina 3