RESTAURATIE - NIEUWS Afgezien van vele kleinere restauraties, zijn van 1 ja- nuari 1974 af de volgende restauraties voltooid: Dubbelstraat 12a, gemeente Bergen op Zoom. Bubbelstraat 12, gemeente Bergen op Zoom. Bubbelstraat 14, gemeente Bergen op Zoom. Noordzijde Haven 28, t.n.v. Direktie B.V, Webo. Rijkebuurtstraat 32, t.n.v. Mevr. C. v.d. Aa-v. Kaam. Voorts zijn thans in uitvoering: Molstraat 1, t.n.v. W. Asselbergs. Rijkebuurtstraat 20, t.n.v. R.B.E. v.d. Bergh. Rijkebuurtstraat 22, t.n.v. P. Benjert, Zuidzijde Haven 57, t.n.v. Stichting Stadsherstel. Dubbelstraat 50, t.n.v. Th. Simons. Naar aanleiding van het artikel van Ir. J, V/eyts over de restauratie van het huis "Cranenborgh" schreef mevrouw L. Barel-Geers uit Berkel-Enschot ons o.m. 7. "Al ben ik al 48 jaar uit Bergen op Zoom weg, toch word ik door mijn zusjes goed op de hoogte gehouden en met de Waterschans ben ik erg ingenomen. In de voorlaatste aflevering stond een heel stuk van "'t Huys Cranenborgh". In dat huis ben ik in 1902 ge boren. En ook mijn moeder in 1872. Toen woonde mijn grootmoeder (opoe Bierstekers) daar met haar man en toen heette het café "Café de Breda" (Heel wat netter als "Het Locomotiefke"). Mijn grootmoeder is déér met haar man rond 1866 ingetrokken en heeft daar meer als 40 jaar gewoond Ik heb nog een portret uit die eerste tijd, waar ze sa- met haar man en een gast op de stoep staat. Ik meen, dat er een solferstekkenpot op de tafel stond. Ik kan me nog heel goed het caié voorstellen met bil jart en grote kachel. In de kelder moesten de kruiken bier gevuld worden. Achter het café was een opkamer met veel glas in de deuren. Mijn grootmoeder is in 193^ (101 jaar oud) gestorven. Van haar heb ik de liefde voor Bergen geërfd en ook de Bergse verhalen (je kunt het wel sagen noemen) heb ik van haar gehoord".

De Waterschans | 1974 | | pagina 5