"Bij ons In Zundert" 10. De oud-voorzitter van de kring "De drie Heerlijkheden" van Zundert—Rysbergenen lid van onze vereniging Hub. Kunst, is zeer productief. Van zijn hand verscheen een boekwerk, getiteld: Bij ons in Zundert, Verleden en He den in Poëtische instantaneetjes; prys: ƒ10,00; fran co per post: ƒ12,50; verkrijgbaar bij de schrijver: Nas- sauplein 6, Zundert, giro: 850088. (Koerier Br. Heem. Boerderij- Onderzoek De Stichting Historisch Boerderij-onderzoek heeft een boekje uitgegeven: "De benaming van houtverbindingen en constructieve houten elementen by oude boerderijen. Een voorstel tot normalisering", Arnhem, 1973, 48 pag. Er wordt bij aangetekend: Een onmisbaar handboekje voor architecten, bouwkundig tekenaars en onderzoekers. Franco per post: ƒ9,25 op giro: 89.70.58 t.n.v. de Stichting Historisch Boerderij-onderzoek te Arnhem. (Koerier Br. Heem. "De Oranjeboom" De Geschied- en Oudheidkundige Kring van Stad en Land van Breda De Oranjeboom vroeg ons U te attenderen op haar uitgave: "De Oranjeboom", een jaarboek, dat ar tikelen bevat omtrent de geschiedenis van Stad en Land van Breda en omliggende gebieden, die vroeger behoor den aan het Huis van Nassau. Omvang ca. 180 pagina's met vele illustraties op kunstdrukpapier. Nadere infor maties verstrekt de Gemeentelijke Archiefdienst, Stads- erf 2, Breda. 11. OPGRAVINGS - NIEÜWS De heer Janvier ontdekte in zijn huis in de Lievevrou westraat, onder de vloer van de kelder de resten van een aantal vreemdsoortige bouwsels. Gegevens uit het Gemeente-archief wyzen uit, dat het hier gaat om overblyfselen van een zeepziederij, die in de léde eeuw ter plaatse gevestigd was. Het huis "De Kagdaleen" is in 1573 eigendom van "Jacob Jacobsz, zeepzieder". De vondsten zijn door dhr. Oele van de Rijks dienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek en ondergete kende opgemeten en gedokumenteerd. Door de Stichting In den Scherrainckel werd in de maan den april en mei een afvalput onderzocht in het pand Lievevxouwestraat 78. De betreffende put bevindt zich onder de kelder en is 170 cm. diep. In de put werd schervenmateriaal en één nagenoeg gave kamerpot, benevens enkele benen en meta len voorwerpen aangetroffen. Alles dateert uit het eind van de léde of het begin van de 17de eeuw. (L. Weys.)

De Waterschans | 1974 | | pagina 7