IN DE STADStfINKEL 12. zijn verkrijgbaar: bijdragen, boeken, artikelen over de BERGEN OP ZOOMSE GESCHIEDENIS Te koop in de stadswinkel (hoek Grote Markt Sint An- nastraat) en ten gemeentearchieve (Sint Annastraat 6): Van Mosselveld en Van Ham: "Tekeningen van Bergen op Zoom", ingen. 27»00 gebon. 52,00 F. v.d. Eerenbeemd: "Streven naar sociale verheffing in een statische stad", 12,50 ingen.; W.A. van Ham: "Het Doorluchtig Huis van Bergen op Zoom", broch. 8,75» "De Lievevrouwepoort en omgeving", door Van Ham, Weijs en Weyts (Bulletin KNOB) 7»50» Van Ham: "Gezondheidszorg te Bergen op Zoom", 5»50; "Potmakersfamilies te Bergen op Zoom", door K. v.d. Watering 1,00; "Markiezenhof", folder in vier talen gratis. Van Mosselveld: "Markiezenhof" ƒ0,50. "Blikopener op het Markiezenhof", 1,00; én de recente uitgave van onze Geschiedkundige Kring: "Studies uit Bergen op Zoom", 19»75- 15. VIJF JAAR HISTORISCHE TENTOONSTELLINGEN. Historische tentoonstellingen, een wat dubbelzinnige naam voor tentoonstellingen met een geschiedkundig onderwerp, zijn in de Hoop van jaren nogal eens in deze stad gehouden. Totdat het gemeentemuseum Markiezenhof eind 1968 voor het publiek werd opengesteld, vond dit slechts incidenteel plaats. Meestal waren de organisa tors de voorzitter van de Oudheidkundige Kring "Het Mar- kiezaat", ir. A. Juten of de gemeentearchivaris Korneel Slootmans. Sinds 1968 worden de tentoonstellingen gehou den op initiatief van de gemeente-archivaris tevens conservator J.H. van Mosselveld, een gelegenheid om de- beide diensten, waarvan deze functionaris het hoofd is, gezamelijk aan één onderwerp te laten werken. De eerste tentoonstelling van dien aard vond plaats van 1 mei tot 14 juni 1970 en had betrekking op het bezoek van Albrecht BUrer aan Bergen op Zoom, in 1520. Twee jaar later werd de belegering van Bergen op Zoom in 1622 herdacht. De tentoonstelling had van 30 sep tember tot 30 oktober plaats. In 1973 werd het einde van het jaar gevierd door de tentoonstelling van teke ningen van Bergen op Zoom en omgeving uit de zestiende tot en met de achttiende eeuw. Een zuiver historisch onderwerp had weer de tentoonstelling ter herdenking van de vlucht en het verblijf der Belgen te Bergen op Zoom 1914-1919» van 31 augustus tot 30 september 1974 gehouden. Dit jaar staat in het teken van de totstand gekomen scheepvaartverbinding tussen Antwerpen en de Rijn, "Schelde en Rijn verbonden". Ondergetekende had het genoegen aan deze tentoonstellingen mee te werken in de zin van voorbereiding en begeleiding in de vorm van een of ander geschrift of inleiding. Derhalve is het moei lijk een objektief oordeel te geven. Er zij nog op gewe zen, dat een aantal tentoonstellingen van semihistorisch karakter plaats had, in samenwerking met de Stichting in de Scherminckel, de Watersportvereniging de

De Waterschans | 1975 | | pagina 7