5. OPENINGSVOORD VAN DE VOORZITTER. Dames en Heren, Gaarne wens ik TJ van harte welkom op deze Jaarvergade ring van onze Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Allereerst wil ik Br. Clemens, de archivaris en conservator van dit historische gebouw, danken voor de verleende gastvrijheid. Met dankbaarheid kunnen we terugzien op het afgelopen ve renigings jaar Een hoogtepunt vormde de uitgave van het "Jaarboek": "Studies uit Bergen op Zoom". Deze uitgave was, zoals U nog bekend zal zijn, voorzien voor het eind van 1974. Vooral door het uitblijven van de toegezegde bijdragen,' is het tijdstip van publicatie naar 1975 verschoven. Vrij snel daarna hebt TJ een afzonderlijke bijdrage over de St. Jacobskapel aan de Vischmarkt ontvangen. Deze bydrage zou U kunnen beschouwen als het Jaarboek voor 1976. Volgens de plannen zal. er in 1977 weer een volledig Jaarboek verschijnen. Voor dit doel is er reeds een ge zamenlijke vergadering geweest van ons bestuur en de re dactiecommissie, die bestaat uit de Heren Stuart, van Ham, Venselaar en van de Watering. Naar aanleiding van het feit dat de Heer van Ham be dankt had voor het adviseurschap voor het bestuur, hetgeen vooral neerkwam op het onderhouden van contact tussen het bestuur en de redactie, is op de gezamenlijke vergadering besloten voortaan contact te onderhouden tussen het bestuur en de gehele redactie. Hierdoor kunnen eventuele communicatiestoornissen worden voor komen Het lijkt mij op z'n plaats, om de heren die zich bereid verklaard hebben in de redactie zitting te willen nemen daarvoor hartelijk te danken. ■IWPmMMQHMVHNIMBHBIlllGHMHHgRHnHM

De Waterschans | 1976 | | pagina 3