dat het samengaan niet in Bergen op Zoom is geconcentreerd, Toch hebben we van onze kant een goede samenwerking toegezegd, We hopen te be reiken» dat er een geestelijke eenheid tussen de Stad met het Land van Bergen op Zooxa tot stand komt. Be subsidie van Gemeente Woensdrecht bewijst wel» dat vanuit "het Land" voor onze vereniging belangstelling bestaat. Een moeilijkheid voor deze kleine krin gen is het publiceren: financieel zijn de consequenties voor hen te groot, Kleine kringen zeggen: "By jullie is het zo wetenschappelijk. Bat lusten vy niet zo". Daartegen is te stellen» dat ook heem kunde wetenschappelijk moet zijn. Want wetenschap is waarheid. Die moet ook in heel eenvoudige dingen gestand ge daan worden. Misschien zet men zich wat af» omdat men niet het juiste in zicht heeft» in wat heemkunde in wezen is. Dhr. Weyts: (,het gesprek terugbrengend naar "de stad" Ik wou nog even terugkomen op de be trekkingen tussen de Geschiedkundige Kring en de Stichting "In den Scher- minekel", We hebben laatst om een ge- zamenlyke bestuursvergadering gevraagd. Staat die nog op het program? Voorzitter: We hebben de laatste tijd uitvoerig met onze Redactie—commissie moeten praten. De intentie dat ook met U te doen, is er. We zitten soms in tijdnood. We ho pen» dat gauw met voorstellen komt, waarop we kunnen inhaken en dat zullen 23. we dan zo spoedig mogelijk doen. Tot slot merkte de voorzitter op, dat de "Ronde Tafel" van Bergen op Zoom een, door de heer Weysters ontwor pen, prent- met zeven details van Bergse monumenten heeft uitgegeven? dat ze verkrijgbaar ie tegen ƒ10, en dat belangstellenden op een daartoe klaargelegd formulier ervoor konden intekenen? waarmee hy het zakelijk gedeelte van de bijeenkomst sloot.

De Waterschans | 1977 | | pagina 12