6. wazig was aan jaarboeken. Dit kon niet exact megedeeld worden. Zoals de voorafgaande jaren sal er ook dit jaar weer een stadswandeling gehouden worden, georganiseerd door de harmonie "Kolpings Zonen". Volgend jaar zal deze in een nieuwe vorm gegoten wor den: men dacht aan een samenwerking met de Geschied kundige Kring, In het komend najaar zal hierover een informatieavond set dia's gehouden worden. Vervolgens bracht één van de leden naar voren, dat het wel fyn sou zyn, wanneer, indien dit mogelijk was, men de data van de excursies geruime tijd van te voren wist. Eén van de leden stelde de vraag, of er nu een batig, dar, wel een nadelig saldo was, Be heer J. Veyts was benieuwd naar het aantal brochures en "jaarboeken" dat verkocht was. Ook hierover waren -door afwezigheid van de penning- mees ter- geen exacte gegevens voorhanden. Het volgende besluit werd genomen: V en D en V.V.V. werden aan de verkooppunten toegevoegd. Zo komt het aantal verkoop-adressen gebracht op zes. Hierna werd de vergadering gesloten en volgde een ge zellig samenzijn, L. Joosen. 7. JüHVSSSLAG 1977 VAil BE SEKBSIABIS. Voorzitter, Dames en Heren- Leden, Het als verleden jaar moet dit jaarverslag 'beginnen met de opmerking, dat wanneer een aandachtige leze res of lezer van de Kini-Waterschans bent, dit verslag IJ weinig nieuws zal brengen. Laten we daarom beginnen met U een feit te memoreren, waarover in de Kini-Waterschans géén, doch in de plaat selijke pers wél mededeling werd, gedaan, een feestelijk feit, namelyk, dat onze voorzitter, de aan die op ver gaderingen als deze, iedereen meer lof toezwaait, dan de geprezene eigenlijk verdragen kan, nu zelf in het zonnetje stond: want hij bereikte de grote mijlpaal-des levens: de 50 jaar, Hij herdacht dit feestelijk, op 19 augustus, te synen huize, In een grote tent, waarin naast zijn politieke vrienden ook het bestuur van Uw Geschiedkundig Kring schuilden (want het regende meer dan het mooi was, zo dat het "in het zonnetje staan" van onze voorzitter* dsn ook zuiver allegorisch moet worden gezien). Eet tekent de heer HSrtel, dat hy deze gelegenheid aangreep, om een geschenk te willen aannemen in de vorm van een bijdrage voor de stichting Synagoge. Het tekent de goe de verhoudingen in het Bestuur, dat het graag aan de uitnodiging, met hem te feesten en vcor zijn zaak te of feren, gehoor gaf; en ik denk, dat het geachte da mes en heren, tekenen zal, wanneer U de man, die al sinds jaren, van harte en met kennis van zaken onze Geschiedkundige Kring leidt, met 'n daverend applaus waarderen wilt. Ook in het jaar 1977 bleek de accentverschuiving van minder lezingen naar meer excursies, die zich in 19?6 openbaarde, door te zetten, want we genoten maar eén

De Waterschans | 1978 | | pagina 4