s. A. wy ondanks deze vyf nog rondleiders/sters tekort. Ons verzoek aan U is of eens in Uw kring ons pro bleem zoudt willen laten ventileren} kortom, of ons aan mensen uit Uw vereniging zoudt kunnen helpen, die tyd, welke zy ter beschikking hebben, af en toe willen gebruiken om groepen mensen in een rondwande ling iets te vertellen en te leren over onze stad. Wij tekenen, U by voorbaat dankend voor Uw eventuele medewerking, met vriendelyke groeten, in afwachting van berichten Uwerzijds, Namens VVV— Bergen op Zoom, P.G.J.W. Sips, dir. Mini-Bxcursie Grote Kerk II. Nu U in deze maand verrast werd en misschien nog wordt, met goede gaven en goede wensen, wil Uw bestuur U ook 'n kleine surprise bieden en dat in de vorm van 'n tweede excursie naar de Grote Kerk van Bergen op Zoom. We houden deze vooral voor de leden, die wegens hun op—vakantie—syns niet konden deelnemen aan de soort gelijke excursie,16 juli 1.1» Het bezoek aan de kerk zal plaatshebben op zondag -1-7 december en begint dan om 10.50 u. (Ingang Kerk- straat). Gezien de te verwachten toeloop is introduc tie niet gewenst. (Zelfs in juli hadden we meer dan 50 belangstellenden). Tot slot; een circulaire behoeft U over deze excur sie niet te verwachten; dit is de enige kennisgeving ervan. Kerst- en Nieuwjaarswens. Maar Uw Bestuur laat het niet by deze surprise alleen; het wil U -wat voortijdig misschien- prettige Kerst dagen, een gezellig Oudejaar en een, in alle opzich- ten, gelukkig Nieuwjaar toewensen. v. B. onze Leden en het .jaar 1747. Onafhankelijk van elkaar pu bliceerden drie leden van on ze Geschiedkundige Kring in de loop van dit jaar, en wel op eigen initiatief, gegevens over 1747» het jaar, dat Ber gen op Zoom door de Fransen ingenomen werd. De heer J. van Giels zorgde voor de heruitgave van een gezellig boekje, getiteld: "Beleg van Bergen-op-Zoom door de Pranschen", 1747» door N.H. De heer Aug. Laane verraste zijn relaties met een repro van een vrijwel onbekende, Franse gravure, die als onderschrift "Siège de Berg-op~Zoom, empor- tée d'assaut le 16. septemb» 1747" draagt. Dr. H. van der Tuin schreef een brochure onder de naam; "De zonderlinge historie van een Franse kykkastplaat over het beleg van Bergen op Zoom in 1747". Alvorens we aan deze drie uit gaven even aandacht besteden, nemen we, om U dat catastrofa le jaar 1747 in herinnering te roepen, hier een artikel op, dat de heer V.A. van Ham schreef voor het informatieblad "Aug. Laane-Nieuws"nummer 2, augus tus 1978» ter introductie van genoemde gravure. v. R.

De Waterschans | 1978 | | pagina 4