Afb. 21 Herplaatsing van het glasmozaïek Afb. 22: Herplaatsing van het glasmozaïek Afb.19: De achterzijde van het wandplastiek na restauratie Afb. 18: De achterzijde van het wandplastiek vóór restauratie gedocumenteerd in de zin van cultuurhistori sche waarde. Ook in economische zin verte genwoordigen de kunstwerken geen bijzondere waarde. Het behouden van de kunstwerken ont moet daarom eveneens bezwaren van financiële aard. De verwijderings-, conserverings- en her plaatsingskosten zijn aanzienlijk." Voorgesteld wordt dat de kunstwerken op eigen initiatief en kosten verwijderd mogen worden tot A maart aanstaande. Het rapport Luermans is dan in middels bekend waarin de oorspronkelijke aan name van de gemeente wordt weerlegd. Uitein delijk wordt met betrokken partijen besloten dat Art Conservation tijdens de sloop van Heuvel 100 aanwezig zal zijn en op een verantwoorde wijze de kunstwerken zal verwijderen. De kos ten zijn beperkt aangezien de sloper alle werk tuigen op het werk heeft en alleen de kosten van de experts van Art Conservation betaald hoeven worden. 'De Levensboom' en het glasmozaïek worden opgeslagen in Vlaardingen; het stilleven blijft eigendom van Laurentius Wonen.17 Vrij snel na de redding stellen de wijkraad en de actievoerders voor de kunstwerken te her plaatsen in het dan nog te bouwen multifunc tionele wijkcentrum Huis van de Heuvel aan het Mgr. Nolensplein naast de Onze Lieve Vrouw Afb. 20: Herplaatsing van het glasmozaïek De Waterschans 2 - 2013

De Waterschans | 2013 | | pagina 19