Beste lezers, Kroorileden In dit nummer van De Waterschans december 2013 Nieuwe leden per 20 november 2013 122 Van de voorzitter 124 Van de hoofdredacteur 124 Nieuwe leden 124 Kroonleden 123 Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2014 157 Samenvatting lezing Herman Pleij over 'Vorst en Volk' 126 Kroniek van een markant pand Koert Damveld 150 Het Reecalf, Korte Meestraat 15 Jan Weijts De laatste weken van december, de zogenaamde donkere dagen voor Kerstmis, nodigen uit om het thuis extra gezellig te maken met kerstver lichting en kaarsjes, een brandende open haard en een goed boek of natuurlijk een Waterschans die daar inhoudelijk goed bij aansluit. De hoofd moot van deze laatste editie van 2013 gaat name lijk over huizen. Twee auteurs en twee verschil lende woningen die ieder vanuit een eigen per spectief of expertise belicht worden. Dat beide artikelen in een en dezelfde Waterschans staan is min of meer toevallig (zowaar bijna een half themanummer), maar persoonlijk vind ik het een leuke bijkomstigheid om u zo te kunnen la ten zien hoe hetzelfde onderwerp op twee totaal verschillende manieren voor het voetlicht ge bracht kan worden. In deze editie treft u ook weer een bijdrage van Ward Warmoeskerken aan. Uit de enquête we ten we inmiddels dat velen van u zijn verhalen enorm op prijs stellen. Ward en veel van zijn familieleden hebben hun creativiteit geërfd van opa Ko Warmoeskerken. De familie Warmoes- kerken heeft nu besloten om deze familiaire kunstzinnigheid om te zetten in een expositie waar veel familieleden aan mee zullen werken. Deze tentoonstelling is vanaf 5 maart 2014- ge durende de hele maand maart te bezichtigen in het Groot Arsenaal op zaterdagen en zondagen van 12.00 uur tot 17.00 uur. De familie herbergt kunstschilders, beeldhouwers, modeontwerpers, grafisch en industrieel ontwerpers. Dat belooft dus een kleurrijk en gevarieerd spektakel te worden. U kunt het evenement alvast in uw agenda noteren. Meer informatie kunt u uiter aard vinden op de eigen website van Ward: www.wardwarmoeskerken.nl. Rest mij niets anders dan u, namens de voltallig redactie, prettige feestdagen en een voorspoedig maar vooral gezond 2014 te wensen. U kunt er op rekenen dat wij ook volgend jaar hard ons best zullen doen om vier mooie Waterschansen voor u te maken. Irene van Kemenade, hoofdredacteur Dhr. S. van den Beemt Bergen op Zoom Mevr. E.A. Buth-de Korver Bergen op Zoom Dhr. H. Cortie Hoogerheide Mevr. L. Duvaloois-Maas Poortvliet Dhr. H.J.G. Elich Bergen op Zoom Dhr. H.I.M. Hamers Bergen op Zoom Mevr. J.G.M. van Horne Huijbergen Dhr. G.J.B. Lindhout Bergen op Zoom Dhr. S.J.J. van Loon Bergen op Zoom Dhr. F.A. Petter Bergen op Zoom Mevr. R. Scheers Bergen op Zoom Dhr. A.H. Scheffelaar Bergen op Zoom Mevr. D. Taal-Merle Bergen op Zoom Mevr. M.A.A.J. Trommelen-de Rooij Wouw Dhr. P. Verbeek Bergen op Zoom De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Hotel en Residence DE DRAAK - A Hampshire Classic De Waterschans 4 - 2013 124 Aankondiging Mededelingen bestuur en redactie 144 Boekbespreking Ad van den Bulck Artikelen 147 Wardtaal Ward Warmoeskerken 125 De Waterschans 4 - 2013 FAUSTD NUMINE BERBA VICTRIX

De Waterschans | 2013 | | pagina 3