24. voorruit aan de binnenzijde naast de bestuurder zaten bloedspatten, evenals op het dashbord en de bodem; no. 2» Op de hoek van de Parkstraat stond een pantser auto van de Fransen* die getroffen was juist onder de loop; no. J. Op de andere hoek van de Parkstraat stond 'n Duitse schildwacht. Geleidelykaan verzamelen zich meerdere mensen op de hoek Bredasestraat/ Park straat. Op zeker moment - het staat mij nog in het ge heugen gegrift, omdat je dat als 14-jarige erg aangrijpt, denk ik - ging een bepaald "publiek" over tot het plun deren van de Franse personenauto en de pantserwagen. Ik zie nog fotografisch voor me, dat de koffer van 'n Frans officier uit de personenauto werd opengebroken en er o.a. 'n (gala?) uniform en beenkappen uitgegrist werden; no. 4. Bewonderd heb ik het optreden van No taris Van Gruting, die op de aangegeven plaats (x), deze wandaad fel hekelde en de mensen, helaas tever geefs voor een deel, tot de orde riep. 3. Tijdens de laatste gevechten zijn enkele malen Franse soldaten bij de Familie ïerhorst geweest, om te vragen naar drinken, etc. Op ons maakten zij een bijzonder moe dige en vastbesloten indruk; zij waren zeer kalm. 4. Los van bovenstaande vertelde mijn vader nog, dat 'n drietal dagen na de gevechten Dhr. Janus de Groot 'n Fransman aantrof, die van de zolder van. de Muziekschool (nu V. en D.kwam. Dhr. de Groot heeft nog jaren met deze militair gecorrespondeerd tijdens de bezetting. (Brs. J. Claessens, Barendrecht ONZE HENRI OVËPJiüFF IS CAHNAVALIST YAI-T BEBOS? Henri Overhoff verzorgt al vele jaren de versieringen en speciale effecten voor de Justianen, de Carriavalis- ten van Amsterdam. Hij heeft zijn liefde voor het Carna val meegebracht uit Bergen op Zoom. Sinds 1957 hij "Paraafvan Justus van Maurik, dwzRaadgevend Raads heer van de Raad van Elf. Hij noemt zichzelf "de groot ste boer in Amsterdam. En hij is maar wat blij, dat hij mag meehelpen, om in Kokum een echt zuidelijk Carnaval op de been te houden. (Dutch Societies Courier.March 1974.) 6'jwrtjoMj nr. 2. Ter inleiding. Elke Mini-Waterschans had tot op heden -ondanks de uniformi teit van de omslag- een eigen karakter. Zo ook dit nummer. U vindt erin het verslag van de laatstgehouden Algemene Leden vergadering (pag. 3.) en een herhaald en welbekend verzoek van onze Penningmeester. Hier mee heeft het Bestuur dan zyn zegje gedaan en nemen Uw medelé den het woord. Allereerst plaatsen we een brief, die Ir.J. Bervaes ons zond; wanneer U deel zoudt willen uitmaken van een werk groep zoals dhr. Bervaes zich die voorstelt, zoudt U ons daar even schriftelijk bericht van kunnen geven. Uw Bestuur zou het prettig vinden, als zo'n werkgroep bin nen onze Kring geformeerd zou worden, (pag. 7«)* 1)811 plaatsen we een informatie on een oproep van de Tin- Club, omdat er misschien onder onze leden zich kleine en grotere collectioneurs bevinden, die zouden kunnen meehelpen aan het opvullen van de grote hiaten in de kennis van de tin-merken en de makers van het tinnen product, (pag. 9.). Een paar kanttekeningen by een prent van Bergen op Zoom (liever prenten op een blad tezamen) maakt de heer W. van Ham. (pag.12.). Klein restauratie- nieuws, door dhr. E. H&rtel verzameld, vindt op pag. 13. Tot slot; in dit jaar-van-de-vrouw meenden we er goed aan te doen, met de schoonheid van de vrouw van vroeger, dit nummer wat op te sieren. De Redactie-commissie: Alb. v. Ryckevorsel, C.M.J. Joosen, P. Hoedelmans.

De Waterschans | 1974 | | pagina 24