TIN-TENTOONSTELLING 1978 9. Schrijven gericht aan de Directies van de Nederlandse en Belgische Musea en de Beheerders van Particuliere Verzamelingen. Mijne Heren, Het is ons een genoegen te kunnen berichten, dat op initiatief van de leden van de Tinclub1 besloten is een tentoonstelling te organiseren van oude tinnen voorwer pen. De tentoonstelling draagt voorlopig de titels KEUR VAN TIN uit de havensteden Rotterdam, Antwerpen en Amsterdam. Het primaire doel van de tentoonstelling is het verza melen en vastleggen van zoveel mogelijk gegevens over: a. gemerkt tin (stadskeur en makerskeur) uit de drie genoemde steden; b. ongemerkt tin, in de drie genoemde steden opgegraven of er met grote zekerheid vervaardigd. Als tijdlimiet wordt aan ongeveer 1820 gedacht, maar daar ter gelegenheid van de tentoonstelling een catalogus zal verschijnen met alle uit de drie steden bekende tinmer- ken (ook al komen ze niet op geëxposeerde voorwerpen voor), is het van belang de organisatoren zoveel mogelijk gegevens te verschaffen over alle bekende stukken. In de catalogus wordt tevens de plaatselijke geschiedenis der tinnegieteryen opgenomen, waarvoor een archiefstu die in Amsterdam en Rotterdam noodzakelijk zal zyn. Voor Antwerpen hebben wij de beschikking gekregen over een uitvoerige studie, verricht door Mevr. Lagae- Uyttenbroeck 10. De tentoonstelling zal georganiseerd worden in samen werking met: het Historisch Museum van Rotterdam, het Provinciaal Museum Het Sterckshof te Deurne-Antwerpen het Museum Willet-Holthuysen te Amsterdam. Daartoe hebben de heer Meyerman, mejuffrouw Peré en de heer van Erpers Royaards als respectieve vertegenwoor digers van deze drie musea hun welwillende medewerking toegezegd. De tentoonstelling zal eerst kunnen plaatsvinden in 1978 en in elk der genoemde musea gedurende twee maanden te bezichtigen zijn. Gezien de noodzakelijke lange voorbereidingstijd, zouden wy het voor een volledige documentatie zeer op prijs stellen reeds nu een opgave te mogen ontvangen van alle ^tukken in üw collectie aanwezig uit de genoemde ste den. Hiertoe zenden wij U een viertal opgaveformulieren, met het verzoek deze ingevuld te willen retourneren. Mocht U meerdere formulieren nodig hebben, dan zullen wy dit gaarne vernemen. U bij voorbaat dankzeggend, tekenen wy, hoogachtend Ir. I. Dufour Voorzitter Tinclub Aug. Laane Secretaris Tinclub. Bijlagen: 4 opgaveformulieren x De Tinclub werd in 1962 opgericht door een klein aan tal tinverzamelaars. Geleidelijk heeft de club zich uitgebreid, ook met enkele personen uit de museumwe-

De Waterschans | 1974 | | pagina 28