2. De vignetten, die dit nummer sieren, zijn enkele van de oudste Nederlandse drukkersmerken. Mededelingen. 3. Het was onze bedoeling geweest, om eind mei nog 'n af levering van dit periodiek te laten verschijnen, maa-r omdat we de beloofde copie niet ontvingen, is daar niets van gekomen. Daarom hebben we het zomerseizoen niet met een Waterschans kunnen sluiten; het winter seizoen openen we ermee. Dan is er, of liever, nog steeds is het er niet: ons "Jaarboek". We ontvingen al menig schrijven van ver ontruste leden, die meenden dat we vergeten hadden, hun een exemplaar toe te sturen. We konden hen gerust stellen: het jaarboek was nog niet uit. Maarhet komt. Een van onze bestuursleden heeft het al -zij het nog niet ingenaaid- in handen gehad en hoewel hij een kritisch man is, heeft hy goedkeu rend geknikt. Nog even en dan zult U dit hopelijk met hem kunnen doen. Dan zit er ook iets fout met onze excursie; niet dat we daarover van U klachten vernamen, maar.... toch, ze heeft dit jaar nog niet plaatsgehad. De reden daarvan is voornamelijk, dat de commissie zéér gehan dicapt is, doordat de actieve heer W. Brand naar Dongen verhuisd is, hij was (en is) daar met aposto lische werken druk bezet, waarbij hy voortdurend ge plaagd werd (en wordt) door lichamelijk ongemak. Het blykt noodzakelijk, dat zijn taak door een of meerdere leden van de vereniging wordt overgenomen. Mochten er enkelen s\jn,die zich willen inzetten om jaarlijks de grotere excursie te willen verzorgen, dan vragen we hen contact op te nemen met de heer H. van Niftrik, Antwerpsestraatweg 314. Dit neemt niet weg, dat Üw Bestuur alsnog zal proberen, om enkele mini-excursies, of een die toch nog een beetje het karakter van een grotere heeft, in dit najaar te organiseren. Dan moeten we onze, niet in Bergen op Zoom woonachtig»

De Waterschans | 1975 | | pagina 2