c. Maar welk werk, hoe consciëntieus ook volbracht, draagt niet de sporen van de menselijke beperktheid? Zo ook de "Studies". Daarom geven we U hierbij de volgende EBRATA: - blz.VII, regel 22: "revue de -la littérature", lees "revue de littérature". - blz. 27, regel 16: "(1779-1884)"', lees "(1799-1884 - blz. 71, regel 3: "nr. 6", lees "nr. 5". - blz. 92, regel 3: van het gedicht "céde", lees, "cède". We hebben dit "Jaarboek" gezonden aan: 1. de leden die '74 en '75 voldaan hebben; 2. de leden, die in de loop van dit jaar lid geworden zyn en hun contributie voldaan hebben; 3. de begunstigers De Excursie-commissie. Hierbij stellen we U de leden van de Excursie—commissie- nieuwe-styl voor: de heer Henri van Niftrik, mejuffrouw Letha Joosen en de heer August Laane. Zy bieden op korte termijn: - de mini-excursie "Een uurtje Synagoge" op zondag 30 november, en denken voor januari aan een middelgro te excursie: - "Buurland Tholen"; maar of die te verwezenlijken zal zyn Sint Jacobs-Capelle Hu we zojuist al een maand van het komende jaar noemden en daardoor een blikje op de toekomst gaven, willen we U ook mededelen, dat onze Kring in 1976 een studie gaat uitgeven over de Sint-Jacobskapel op de Vismarkt. 5. Deze studie, die ook in de handel verkrijgbaar zal zijn, zult U, leden, gratis ontvangen. Iets over de Sint-Jacobskapel, haar ligging, haar eige naars en haar historie kregen 'n ruim 40 leden te horen en te zien tijdens de lezing met lichtbeelden, die de heer W. van Ham op dinsdag 18 november daarover hield; al ging dat "zien" aanvankelijk met nogal wat stoornis gepaard, daar de dia's in de slede van een ons onbekend apparaat geplaatst moesten worden, waar ze prompt uit vielen, en waarin ze later ondersteboven stonden..tot dhr. M. Verhees ons met zyn diatoestel uit de brand hielp. Deze snelle opeenvolging van ongeluk en geluk verzekert ons en U van een dia-operator voor de toekomst, want de heer Verhees was zo vriendelijk zich aan te bieden voor de technische verzorging van lezingen-met-lichtbeelden; waarvoor onze dank. Leden-werving. Ook lieve lezeres en geachte lezer hopen we binnen kort te kunnen danken..,., en we vragen niet eens zo'n heel bijzondere prestatie. We stellen voor, om ons met ingang van het nieuwe jaar te verrassen met eén nieuw lid (meer mag). Ingesloten vindt een aanmeldingsformulier. Doet eens ÏÏw best? De beste wensen. Daarmee mogen we sluiten. Ze zijn: - een gelukkig Kerstfeest; - een prettig Oudejaar en - een nieuw jaar, dat in alle opzichten voorspoed brengt Namens het Bestuur: Alb. v. Rijckevorsel, secr.

De Waterschans | 1975 | | pagina 2