6. Bat U naast de genoemde publicaties ook nog geregeld de Miniwaterschans ontvangt, hebben we voor alles te danken aan onze secretaris, die niet alleen deze uit gave geheel verzorgt, maar ook veel copie levert voor dit tijdschriftje, dat beslist meer is dan een medede lingenblad. Behalve voor deze activiteiten wil ik hem en de andere bestuursleden gaarne bedanken voor de gastvrijheid, die wij gedurende ons niet geringe aantal bestuursvergaderingen, bij hen thuis mochten genieten. Een dieptepunt voor ons bestuur was het moeizaam tot stand gekomen contact met het Bestuur van de Oudheid kundige Kring "Be Ghulden Roos", te Roosendaal. Een gesprek op bestuursniveau vond plaats op 13 januari j.l. Een voorstel onzerzijds om tot een gezamenlijk jaarboek te komen, werd vriendelijk doch vastbesloten van de hand gewezen. Het overwegend gehanteerde argu ment was, dat het allemaal z<5 goed liep met hun jaar boeken, dat er geen behoefte aan samenwerking op dit terrein bestond; overigens ook niet op ander terrein. Een tweede doel, wat niet werd bereikt, was het van de grond komen van een historisch-bodemkundige werkgroep. Be vorming hiervan was voorgesteld door de Heer Ber- vaes. Boordat de door hem gevonden metgezel, de Heer Witte, elders vertrok, is het genomen initiatief voor lopig in de kiem gesmoord. Wij hopen door een lezing van een deskundige op dit terrein weer belangstelling voor deze werkgroep te kunnen wekken. Be jaarlijkse excursie, die ditmaal betrekking had op diverse historische onderwerpen op het eiland Tholen, was een groot succes; een veertigtal leden nam eraan deel. Wij hadden dat o.a. te danken aan de inzet van de Heren van Ham, Laane en van Niftrik. Voorts rest my nog een bijzonder woord van dank aan onze welbekende Amsterdamse Bergenaar Henri Overhoff. 7. Hy volgde het wel en wee van onze Geschiedkundige Kring- op de voet, nam van Amsterdam uit deel aan onze excur sie naar Tholen, zond ons een prent van Meester Ver hoeven naar aanleiding van het verhaal van Prof. Hen- drix in de Miniwaterschans en luistert deze jaarver gadering op met zijn aanwezigheid. Tot slot vertolk ik nog graag de dank aan de leden van onze Geschiedkundige Kring voor het vertrouwen en de belangstelling, die zij gedurende het afgelopen vereni gingsjaar voor de activiteiten van ons bestuur hebben getoond. Br. E. HSrtel.

De Waterschans | 1976 | | pagina 4