6» werkt. De jongeren moeten in militaire dienst, of ze verlaten de stad voor studies elders. De stichting krijgt geregeld nieuwe aanwas, maar ervaart die onstabiliteit als een hinder, Zij vraagt aan II, dames en heren, met archeologische interesse en de moed tot trimmen, hun gelederen te komen ver sterken, Ze vraagt het des te meer, nu er enkele in teressante, vrij grote, projecten op stapel staan. Voor inlichtingen is het adres: de heer L. Weys, PJjkebuurtstraat 28. 7. Leden, die een dialect (van stad of dorp) goed ken nen en mee willen werken -via in te vullen vragen lijsten- aan wetenschappelijke onderzoeken van - Het instituut voor Dialectologie, Volkskunde sn Naamkunde van de Koninklijke Akademie van Weten schappen (Amsterdam), of van de - Nijmeegse Centrale voor Dialect- en Naamkunde (woor denboek van de Brabantse Dialecten), kunnen dit schriftelijk melden aan Uw secretaris, Hij zendt Ifw namen aan het instituut van Uw voor keur door, 8» Leden die via oude foto's een bijdrage willen leveren aan de totstandkoming van een boek over geschonden stads- en dorpsgezichten en verdwenen of aangetaste monumenten in Noord-Brabant, kunnen schrijven aan de heer A. van Oirschot, Postbus 17, Haaren. 9. Van de heer Ant. C.M. Asselbergs» die al meer in onze Mini publiceerde, ontvingen we een artikel naar aanleiding van het destijds door De Vrienden van het Markiezenhof aan het Gemeentemuseum ge schonken hemelbed. Dat gebeurde geruime tijd gele den, maar het zeer instructieve artikel is nog steeds lezenswaard, U vindt het pag. 16. 7. 10. Vanuit Amsterdam ontvingen we een sonnet op ons mede lid Henri Overhoff. We vonden, dat het niet beter in onze mini-waterschans geplaatst kan worden, dan in deze dagen, nu Carnaval in het "stadje van ple zieren" weer hoogty viert. Op pag. 8. 11. EigeriLyk is het nu niet -gezien het bovenstaande- de juiste tyd, om Uw aandacht te vragen voor iets wat we jaarlijks doen, n.l, U verzoeken een nieuw lid te werven voor onze Geschiedkundige Kring. We verwach ten van U dan ook niet, dat U op stel en sprong resw» geert. Maar wanneer U zich na de turbulente dagen en nachten weer terugvindt in Uw degelijkheid en ijver van alledag, denk dan eens aan die jongen, dat meisje, die man of die vrouw, van wie U altijd al wist, dat hy of zy belangstelling had voor meer dan brood en spelen alleen en benader die dan eens met Uw inspire rend woord. Om dat gemakkelijker te maken, voegen we middenin dit boekje een te verwijderen pagina in met gegevens over onze Kring én een aanmeldingsfor mulier. Tussen de pagina's 10 en 11. 12. Correspondentie met het secretariaat van Uw vere niging moet U niet meer sturen naar Hoogstraat 23, maar naar Westersingel 65, want daar woont hij nu, UW secretaris: Alb. van Rjjckevorsel.

De Waterschans | 1977 | | pagina 4