Besluiten. 20. a. Kaseommisaie '77» De voorzitter dankte de heer van Gastel voor het feit» twee jaar zitting te hebben genomen in ge noemde commissie en voor zijn grote deskundigheid inzake het samenstellen van de rapportages. Als kascommissie 1977 benoemde ds vergadering de heren Laait© en Nuyten, met als reserve de heer Venselaar. b. Bestuursverkiezing. Met algemene stemmen werden de heren Eartel en van Niftrik als leden van het Bestuur herkozen. Rondvraag. Mevr. Vlug; Voorzitter; Mevr. Vlug; Voorzitter; Mevr. Vlug; Dhr. Jansen: opgewektals bijna altijd,) Welke excur sies staan er in de toekomst op het plan? Er is duidelijk behoefte aan een grote ex cursie. Die is dus voor herhaling vat baar. Eet Bestuur denkt echter ook graag aan de saterdag-excursie in de nabije of iets verdere omgeving. Op de eerstkomende bestuursvergadering sullen enkele plannen gesproken worden. omdat vryheid en democratie haar na aan het hart liggen,) Zijn er suggesties vanuit de vergadering? (Maar de reacties bleven uit). Meestal komt het neer op 'n paar mensen, die ideeën vormen en uitwerken, (,naar de heer Th. Jansen ziende,) Is er dit jaar ook 'n stadswandeling op Konin ginnedag? enthousiast, als bijna altyd,) We gaan er stug mee door. ÜH Voorzitter: Dhr. Jansen: Voorzitters Dhr. Jansen: 21- Dhr. Venselaari (,even terugkomend op het onderwerp: excursies») Ik heb al eens het idee geöpperd naar Thorn te gaan. Dat is genoteerd» toch 'n tikje bezorgd,) Bij bezorging van onze publicaties heb ik gemerkt, dat sommige mensen hun zakenadres heb ben opgegeven. Dat geeft moeilijkheden, als ze s' avonds gesloten zijn. tl zou misschien de desbetreffende boe ken aan anderen kunnen geven, die se overdag kunnen bezorgen. feven terugkomend op z'n stadswande ling, Ik wou nog even vertellen» dat we dit jaar de stadswandeling maken rond het Volkspark en Stationsplein. Dat lijkt wel niet zo'n interessante historische omgeving, maar bij nader toezien valt dat nogal mee. Dhr. Witte ontwerpt 'n tegeltableau (synagoge) voor de deel nemers Dank voor dat initiatief. Eet brengt de burger dichter bij de ryke historie van Bergen op Zoom. "Stad en Land van Bergen op Zoom". Wat bedoelt men met dat land? Dat ligt wat moeilijk; in het algemeen bedoelt men er het vroegere Markiezaat mee. Roosendaal heeft een eigen Kring, jaarboek en museum. Ook bestaat er het Streekarchivariaat Nassau-Brabant, waar onlangs de gemeenten Woensdrecht» Euy- bergen, Ossendrecht en Putte zich by hebben aangesloten. In die vier Zuid-west gemeenten heeft men kortgeleden een heemkundige kring opgericht; enerzyds is dit toe te jui chen; anderzyds is het te betreuren, Voorzitters Mevr. N.N.: Voorzitter;

De Waterschans | 1977 | | pagina 11