4, en de hitte van de dag" gedragen heeft, is de redactie secretaris, de heer V.A. van Ham. We menen hem, ook na mens alle leden, te moeten danken voor zijn grote inzet en voor het vakmanschap waarmee hij dit hoek componeerde. Vanzelfsprekend gaat onze waardering uit naar de schrijvers van de verschillende artikelen: alle van wetenschappe lijk niveau. Eet bestuur heeft gemeend ieder van hen per soonlijk te moeten danken. Alhoewel goede wijn geen krans behoeft, bieden we er toch eentje aan het Grafisch Bedrijf Hertogs te Bergen op Zoom. Het geeft door middel van onze uitgave een staal van haar technisch kunnen; drukwerk zowel als illustraties zijn "Herzensfreude und Augenlust". Ook mogen we de dames en heren verspreidsters en ver spreiders van de Studies niet vergeten; een vriendelijk verzoek van bestuurswege was voldoende, om bijna alle exemplaren de deur uit te hebben en dat op één avond, die van 16 december. Eu we ons toch het een en ander herinneren van de acti viteiten in de laatste maand van het voorbije jaar, den ken we terug aan de bijzonder boeiende lezing van de heer C. 3ooy over de Grote Kerk van Bergen op Zoom. Het moet voor deze "bezeten" man (merkt dat Uw secreta ris op subtiele wijze wraak weet te nemen), dus voor de ze van-zijn-kerk- bezeten-man een echte voldoening zijn geweest, dat een zo groot aantal leden zijn lezing kwam beluisteren en zijn lichtbeelden kwam bezien. Maar dat zelfde grote aantal plaatste en plaatst het bestuur voor problemen: onze vertrouwde Meizaal van het ons altijd zo keurig-bedienende Hotel Be Braak is te klein. Be Mini-Excursie naar de Grote Kerk heeft de heer Booy, in overleg met het bestuur, verschoven naar eind mei; 5. hij hoopt dan de steigers uit koor en "nieuwwerck" weg te hebben. Ban zult U zich herinneren, dat we U in deze maand ja nuari een lezing beloofden over archeologische' vondsten in onze stad. Maar omdat de spreker een functie in de Boerenploeg kreeg, kon hij zich niet concentreren cp wat hy U -in ernst- zeggen wou. We stellen deze lezing nu even voor onbepaalde tijd uit; onbepaald, omdat men niet weet, wanneer een mens na een danig Karnaval in het Jubelstadje, weer iets -wat dan ook- zeggen kan. Namens Uw bestuur: Alb. v. Rijckevorsel, secretaris.

De Waterschans | 1978 | | pagina 3