10. Op genoemde vergaderingen van Bestuur en ^Redactie-Com missie kwam ook de uitgave van onze Mini-Waterschans ter sprake. Uit de discussies hierover kwam naar voren, dat de Mini niet aan de hoge eisen, te stellen aan onze wetenschappelijke en cfficüle publicaties, oehoexde te beantwoorden. Be Mini blijft een contactblad tussen le den en bestuur. Leden, die een kleine ontdekking doen, 'n verslag willen brengen, 9n beschouwing willen weggeven, konden en kun nen in de Mini-Wateraehaos terecht. Vat sy daarin willen publiceren, publiceren ze onder eigen verantwoordelijk heid, niet onder die van het Bestuur of van de Redac tie-Commissie, E& gelukkig, het aantal publicisten in de Mini groeit. We noemen graag de heren ESLrtel en Veyts om hun restau- ratienieuws, de heer Ydc oni zyn inlichtingen omtrent de financiële stand van zake, zomaar midden in het jaar, en zyn fronsend kyken naar tussen zijn regels door: "Hebt Uw contributie al voldaan?" Ban was er de heer Laane, die U informeerde over de tweedaagse excursie, de heer Groen -we noemden hem reeds- die hierover magistraal verslag deedj dan da heer Ant. As- selbergs, die zoal3 Vondel zegt, soms "Zyn geest iaat speulen" over zaken, die hem treffen} vervolgens de heer van Earn, die ons op de hoogte hield van alle pu blicaties, die over Stad en Land van 3ergen op Zoom buiten ons toedoen waren verschenen, en tenslotte de heer Thiadens, dis ons af en toe verrast met stukjes, die ons aan het denken zetten. Uw secretaris dankt deze schrijvers zeer en ziet van hen en vele anderen graag verdere artikelen tegemoet. •Tot slot melden we U "de grote stap voorwaarts" inzake het ledental. Was dat maart 1976t 207, en ffiaart 1977s 230, nu maart 1978 is dat 272. Sen resultaat, dank zy Uw aller inzet, en aaarom: Dónk Zjj U. Alb. van Rijckevcrsel. 11. JAARVERSLAG VAK BE FSMINGMSESTSR OVER 1972» Voorzitter, Dames en Heren, Zeer tot myn epyi ben ik wegens verblijf in Engeland niet in de gelegenheid U persoonlijk te vertellen, hoe we afgelopen jaar financieel zijn uitgekomen, maar he wordt U niet onthouden. In de eerste plaats zal ik U vertellen, waaruit onze inkomsten hebben bestaan en wat we er mede hebben ge daan. In de tweede plaats krygt een inzicht in de begroting 1978, zoals die door my werd opgesteld. Ik hoop dat een en ander üw instemming zal kunnen ver krijgen. ad. 1 exploitatierekening als bijgevoegd, ad. 2 begroting 1978, als bijgevoegd. Het was voor my een grote voldoening, dat ik ae reke ning van de drukker van "Studies, 2" direct na ont vangst, begin februari, kon betalen. We kunnen nu met, zeg maar, een schone lei verder. Eet is de bedoeling, dat in 1979 wederom een "Studies uit Bergen op Zoom, 3" zal verschijnen, waarmede ik reeds nu rekening moet houden, hetgeen U in ue begrótxrg 1978 zal kunnen terugvinden. Toelichting op de begroting 1978. 1. ContributiesMomenteel hebben we 2?0 leden, hier van betalen reeds thans 'n 240 een bydrage ad 25,— ƒ6000,— ongeveer 20 leden betalen j 20,— 40C,— terwijl enkele leden (reeds) meer dan 25,— betaalden f 100, begroot op ƒ6500,

De Waterschans | 1978 | | pagina 6