Tl februari Vanavond om c. 9 uur plots 'n slag, waarna glasgerinkel, toen luchtalarm, 'n V1 bij de Moerstraatsebaan. Wel onbe woonbare huizen, maar verder geen kwetsuren of doden. Gisteravond dhr. Baeten gedood. 28 februari Vandaag uitvaartdag van 9 doden. Jeanne Horsten, Mevr. en Mijnh. Daverveldt-Dobbelman, Mme. Commers, Marieke Lacor met d'r man die pas 14 dg. getrouwd zijn. Mevr. Steenvoorde, Mevr. Jordans en Keesje Tuinder. Om 9 uur werd ik gehaald voor bloedtransfusie, 'n Man uit St. Philipland was 's avonds gewond door Duits granaatvuur. Toestand ernstig. Is kort daarna gestorven. 1 maart Maandag vrij! School dichttimmeren. Woensdag vrij! Begrafenis. Vanmorgen zei ik: zouden we nu nog 3 dg. "normaal" werken? En jawel om even 10 uur V1- inslag bij fietsenwinkel Appels. Geen slag had ik gehoord. Opeens gekrijs en glasscherven door de klas. De kinderen liepen uit. Gelukkig alleen kleine schrammen. Vlugge Engel se hulp. 'n Flink stuk v. Hasseltstr. Coehoornparkstr. is weg. Hoek Appels die er aanvankelijk stond is omgehaald. Veel erger is 't dan Zondag, 't Antoniusgesticht school zien er ook vreselijk uit. Zielig voor de evacués van St. Jozef gezellen die nu weer de dupe zijn. Ik vermoed dat veel dak lozen in de Kath. H B S. zitten. Er moeten goed 20 doden zijn. De schrik komt er nu wel goed in. 103) Venlo, Roermond, Krefeld, Neuss, München-Gladbach zijn vrij. Ineens hebben ze die vierhoek afgesneden. Bravo! n Lichtpuntje in deze sombere dagen. Ook Trier is vrij. Ze staan op 10 KM van Dusseldorf. Keulen gevallen. Bij Remagen over de Rijn. Vanmiddag bezoek in de stad v.d. Koningin. We hadden 'n heerlijke plaats tegenover het stadhuis en hebben H.M. zeer goed gezien. Ze was erg verouderd en erg onder den indruk. In Zeeland moet zij gehuild hebben. Illegale werkers en familieleden van gefusilleerden waren op 't stadhuis. Met den oorlog gaat het goed. Het bruggehoofd bij Remagen breidt zich uit en bijna de gehele W. Rijnoever gezuiverd. 21 maart De W. Rijnoever tussen Ned. grens en Wezel is in nevel gehuld. Er is dus wat op komst. 24 maart Jawel, bij Wezel zijn ze over de Rijn heen. Er zijn 4 bruggen over de Rijn, dus nu gaat het dieper Duitsland in. 25 maart Darmstadt genomen. 28 maart Frankfort gevallen. Laatste V1? 31 maart Paderborn gevallen. Can. troepen in den Geld. Achterhoek. 2 maart 6 maart 8 maart 16 maart 110 een bladzijde uit het dagboek t03) Over deze gebeurtenissen zie: EEN LACH EN EEN TRAAN, "De ramp van 1 maart" met een lijst van slachtoffers. 111

De Waterschans | 1984 | | pagina 23