13 oct. '45 In Indië is het zeer onrustig. Anarchie op Java. Grote doden lijsten komen binnen van tijdens Jap. bezetting en wat zal nu de volgende tijd volgen? 20 October Voor de eerste keer cacao. 8 november Als kleine kinderen zijn Bets en ik vanavond snoepwinkeltjes gaan kijken. Uitstallingen van allerlei repen chocola en aller lei chocolade figuurtjes, flikjes, napolitains, van alles wat we in geen jaren gezien hebben. 12 november 2 bokkingen per persoon a 14 ct. per stuk. 19 juni'46 Na 'n aardappelloze week vanavond nieuwe piepers met platte bonen en gebakken bacon. De oude waren niet te eten, maar evenmin te krijgen. In plaats van vooruitgang gaat alles weer achteruit. Brood rantsoen is weer 2 x verminderd. Vetpositie is slecht. De wereld is een heksenketel. De Ned. reg. speelt onder één hoedje met de extremisten in Indië (van Mook - Soekarno).133) Stakingen in onze havenplaatsen, 't Gaat niet om loonsver hoging, enkel om erkenning van Eenheidsvakcentrale. Staking in de Amsterdamse suikerraffinaderij. Sinds 2 we ken hebben we in 't geheel geen suiker meer op de bon. Stakingen in Amerika. Fabelachtige prijzen voor groenten en fruit, aardbeien 60 ct. p. pond, kersen f 1,30 per pond, 'n pruts slakrop 7 ct. Lang leve de bakker tot heden. Hij kijkt niet te nauw op de bonnen. In Italië volksstemming. Kon. Umberto van 26 dg. is met vrouw en 4 kinderen naar Lissabon. 134) Op de vredesconferentie wil het maar niet lukken. Rusland gaat z'n gang en keurt alles af wat Amerika, Eng. Fr. willen. Er gaan weer oorlogsgeruchten. Als dat toch heus waar moet zijn. '33j De Nederlandse regering stond onder druk vanuit het buitenland om met de repu blikeinse leiders te onderhandelen. In de fel anti-Indonesische pers werden deze "extremisten" genoemd. ,34) Umberto II, koning van Italië, slechts korte tijd koning, werd na een volksstemming afgezet. 122 verwoeste huizen aan het Bolwerk Noord 123

De Waterschans | 1984 | | pagina 29