Van papierzolder tot Blokstal 64 De Waterschans nr. 4 1987 stof lijkt evenmin waarschijnlijk. Blijft dus alleen nog het zand over, maar over de herkomst daarvan tasten we in het duister. Het lijkt niet waarschijnlijk, dat de potmakers hun zand helemaal van de Borgvlietse duintjes betrokken, waar de andere neolitische vond sten vandaan kwamen. Wel is be kend dat ondermeer zand werd ge haald in de omgeving van de huidi ge Lindebaan. Mogelijk levert het zand in of nabij Bergen op Zoom binnen afzienbare tijd nog meer prehistorische gebruiksvoorwerpen op. NOTEN 1. Publicatie over deze potterij is in voorbereiding. 2. Met dank aan de heer v.d. Bosch, die toestemming gaf deze vondst te publiceren. 3. Met dank ook aan de heer A. v.d. Lee uit Den Bosch, die deze vindst determineerde. 4. J.H. Verhagen, Prehistorie en vroegste geschiedenis van West-Brabant (Bijdrage tot de studie van het Brabantse Heem, deel 24), Waalre 1984. Af. 15 en pag. 49. 5. Gerrit Groeneweg, "Prehistorische vondsten uit de Wouwse bodem", De Vierschaer, IV. (1986-1) 28-40. Op 18 december 1987 vond het afscheid plaats van de gemeente-archivaris J.H. van Mosselveld, die per 1 januari 1988 gebruik maakte van de VUT- regeling. Bij die gelegenheid heeft de Ge meentelijke Archiefdienst een boekje uitgegeven onder de titel "Van papierzolder tot Blokstal". Het geeft een historisch overzicht over de zorg voor de stedelijke ar chieven in Bergen op Zoom. Uitge breid komt de geschiedenis van de archiefdienst en de verschillende huisvestingen aan de orde. Uiter aard passeren ook de verschillende gemeente-archivarissen de revue. Daarnaast is het boekje als handige gids voor de archiefonderzoeker te gebruiken, omdat er aangegeven wordt wat de mogelijkheden en ta ken van de archiefdienst zijn en er tevens een overzicht wordt gege ven van alle archieven en verzame lingen die in de leeszaal van de ar chiefdienst voor het publiek ter in zage zijn. Het boekje omvat 62 pagina's en is voor de prijs van ƒ5,verkrijg baar bij de Gemeentelijke Archief dienst, Blokstallen 2, 4611 WB Bergen op Zoom, tel.: 01640 - 41930/41931. Bij verzending per post 10, Interieur van de "papierzolder" in het stadhuis. 1936. Voorgevel uan het archiefgebouw. Blokstallen 2 (1987).

De Waterschans | 1988 | | pagina 9