32 De Waterschans nr. 2 1 989 Piscaer er nog vele jaren een parti culiere praktijk met piano leerlingen op na. Zo lang ze kon bezocht te symposia, bijeen komsten van de Vereniging voor Nederlandse Muziekgeschiedenis en was ze bestuurlijk aktief. Vele jaren was ze lid van de Muziek- adviescommissie Noord-Brabant, en, tot kort voor haar overlijden, secretaris/penningmeester van het hoofdbestuur van de R.K. Toon kunstenaarsvereniging. Ruim 50 jaar heeft ze aan laatstgenoemde vereniging haar beste bestuurskwa liteiten gegeven. Velen hebben van haar afscheid genomen tijdens de uitvaartdienst op 10 oktober 1988 in de Gertru- diskerk, de kerk van Jacob Obrecht; wij deden dat met grego riaanse gezangen én met muziek van haar zo dierbare componist. Onthulling van de gedenksteen in de St. Gertrudiskerk door Burg. Peters op 19 november 1955. IfotoTobias) NOTEN 1. Gemeentearchief Bergen op Zoom, documentatiemappen. 2. Brabants Nieuwsblad 28-6-1968. 3. mondelinge herinneringen van A. Piscaer aan schrijver dezes. 4. "Jacob Obrecht", overdruk uit "Sinte Geertruydtsbronne", 1938, pag. 1. 5. Gemeentearchief Bergen op Zoom, verzameling A. Piscaer. 6. De noorder koorkapel van de St.-Gertrudiskerk was indertijd de kapel van dit aanzienlijk gilde. De aangrenzende ruimte, tegenwoordig als sacristie gebruikt, was de z.g. gerfkamer van het gilde. In de traptoren, grenzend aan de kapel en aan het le transept, is nog een oude, dichtgemetselde doorgang te zien, vermoedelijk toegang gevend tot een klein (orgel)balkon aan de westwand van genoemde koorkapel. 7. "Jacob Obrecht, geboortedatum en andere bijzonderheden", in: "Mens en Melodie", jaargang VII, no 11, 1952, pag. 330-331. 8. Foto uit het familiebezit: Anny Piscaer, nov. 1984.

De Waterschans | 1989 | | pagina 9