Geschiedkundig tijdschrift De Geschiedkundige Kring organiseert op zondag 8 april 1990 een ex cursie naar het Noordbrabants museum. Dit museum brengt een omvang rijke tentoonstelling over de Bourgondische tijd 1430-1629 te 's Hertogen bosch. Dankzij veel speurwerk is het mogelijk ruim 200 kunstwerken, bij eengebracht uit alle delen van Europa, voor het eerst sinds vele eeuwen in hun plaats van herkomst te exposeren. Daaronder bevinden zich topwer ken op gebied van schilderkunst, beeldhouwkunst, miniaturen, edelsmeed- werk en textilia. Een terugblik op de bloeitijd van het middeleeuws 's Hertogenbosch! 14.00 uur 17.30 uur Kosten: PROGRAMMA EXCURSIE NAAR 'S HERTOGENBOSCH 11.30 uur Vertrek per autobus uit Bergen op Zoom vanaf postkantoor Plein XIII 12.45 uur Aankomst Den Bosch. Koffie met gebak in Hotel Centraal op de Markt. Rondleiding met gids in Noordbrabants museum: duur vijf kwartier en een toelichtende video 18 min. Namiddag naar eigen believen door te brengen. Vertrek naar Bergen op Zoom; aankomst 18.45 uur. Deelnemersgeld: 27,50 per persoon (incl. kosten entree, gids, folder tentoonstelling, plattegrond en interessante lesbrief van 22 blz.fooien) Inschrijving uitsluitend contant zenden aan/bezorgen bij: J.M.B. Jenniskens Bijvang 10 Bergen op Zoom met vermelding van Uw naam en voorletters, straat en huisnr., woonplaats en tel. Er is slechts een autobus, het aantal plaatsen is beperkt en de inschrijving geschiedt in volgorde van aanmelding. Alleen wie niet mee kan omdat de bus "vol" is krijgt bericht én uiteraard geld terug. NB: introducé's toegestaan. O.A. IN DIT NUMMER Stad en land van Bergen op Zoom in nieuwe publicaties 1989 Mannen in IJzer Vijf dolle dagen in mei 1940 Het pand van een Bergenaar De stadspoorten van Bergen op Zoom De excursie naar het Noordbra bants Museum Altaarretabel met stichtersportret Gasthuismeester Joris Sampson.

De Waterschans | 1990 | | pagina 15