2 BIJLAGE 1. VERSLAG VAN DE ALGEMENE LEDENVERGADERING. gehouden op 14 april 1992 te 20.00 uur in café "De Ster", Korenbeursstraat 40 te Bergen op Zoom. Aanwezig zijn van het bestuur: drs.N.H.M.Grosfeld,voorzitter, J.P.E.M.Kock- AsselbergssecretarisJ.W.A.van Gastelpenning meester, drs.G.W.A.van Aubel,lid, C.A.v.Bekkum, lid, H.J.J.Mulderslid, P.C.M.Schenkenberg- Paulus,lid, drE.G.H.Harte1ere-lid. van de leden 56 volgens getekende presentielijsten. Afwezig zijn met berichtgeving van verhindering: C.J.v.d.Boom,A.BosP.Cockx- v.Aart,T.K.Fikkert-Homan,C.Y.A.M.v.Gilse,J.Houtstra,M.J.Klaasen,J.Kees-Cockx, Boekhandel v.d.Kreek,C.A.de Laat,A.Nefs,C.de Rooy,P.A.M.Tieman,C.J.de Valk- Baar tmans,G.W.M.de Valk,A.K.Weysters 1.Opening. De voorzitter heet de aanwezigen, die de moeite namen naar deze vergadering te komen, en met name het ere-lid dr.E.G.H.Hartel, van harte welkom. Hij noemt de jaarvergadering een unieke gelegenheid om contacten te legeren en gedachten uit te wisselen. Vervolgens zegt de voorzitter een moment stil te willen staan bij het overlijden op 29-2-1992 van de Heer Korneel Slootmans, oud-archivaris van de stad Bergen op Zoom» Zijn vermogen om liefde voor de stad warm te maken en warm te houden, zijn enorme betrokkenheid en het vele historische werk wat hij verrichtte, mogen uniek genoemd worden en zullen van blijvende betekenis zijn voor de stad. In de volgende aflevering van de Waterschans zal een In Me- moriam aan de Heer Slootmans gewijd worden. 2. Vaststellen van de agenda. De agenda wordt zonder wijzigingen goedgekeurd. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. De secretaris meldt de binnengekomen berichten van verhindering. Er zijn geen nadere ingekomen stukken aan de orde. 4. Vaststellen verslag van de jaarvergadering van 23 april 1991. De Heer Hartel komt even terug op punt 12 van dit verslag. Het gaat niet zo zeer om het uit de mode raken van het woord "stadsuitbreiding", maar om de rui mere betekenis van het woord "bestemmingsplan". Het verslag wordt vervolgens vastgesteld. 5. Jaarverslag van het bestuur over 1991. N.a.v.het jaarverslag memoreert de voorzitter het dynamische jaar dat achter ons ligt, waarin het 1000ste lid werd verwelkomd en er contacten tot stand kwamen met de gemeente over het realiseren van een eigen ruimte in het voorma lige WSW-gebouw aan de DumontsdreefDe voorzitter noemt het voorbarig om in dit stadium van besprekingen al te juichen, maar heeft alle vertrouwen in de medewerking van de gemeente in deze. Samenwerking in "dit oude hof in het hart van de stad" met de archeologische werkgroep "In den Scherminckel" en het schut tersgilde "St.Sebastiaan"meer aandacht voor de heemkunde, het realiseren van kleine tentoonstellingen na vondsten bijv. en het plaats bieden aan een gene alogische werkgroep zijn alle activiteiten, die invloed zullen hebben op de besluitvorming. Het uitgeven van de prent "Kijk-in-de-pot" n.a.v. het verwelkomen van het 1000 ste lid heeft niet alleen waarde als herinnering aan dit feit, aldus de voor zitter, maar kan ook een vertolking zijn van het standpunt ten aanzien van het verdwijnen van historische lokaties in Bergen op Zoom. De 1000 leden tellende Geschiedkundige Kring is in deze een niet te verwaarlozen belangengroep. Zonder verdere opmerkingen wordt het jaarverslag van 1991 vervolgens goedgekeurd. 6. Financiëel verslag 1991 en na verslag van de kascommissievaststelling daarvan Wegens ziekte van de voorzitter van de kascommissieMevr.A.J.Stoffels-Smith brengt nu de Heer L.J.Vroon als lid van deze commissie verslag uit. De kascom missie heeft op 14-2-'92, ten huize van de penningmeester geconstateerd dat de boekhouding op zeer gedetailleerde wijze wordt gevoerd. Er zijn geen onregelmatig heden geconstateerd. Het verheugt de kascommissie dat wederom een geconsolideerde verantwoording is opgesteld en verzoekt de Algemene Vergadering over te gaan tot decharge van het beleid in 1991 van de penningmeester. 7.Benoeming kascommissie. Mevr.A.J.Stoffels-Smith is aftredend. De voorzitter dankt haar, ondanks het feit dat zij niet aanwezig is, voor de inspanningen die zij zich getroostte voor de Kring. De Heer F.C.J.Wierickx dient zich aan als nieuw lid van de kascommissie en wordt terstond benoemd. De Heer L.J.Vroon en Th.J.C.de Wit worden her-benoemd. 8» Vaststellen van de begroting voor 1993. De Heer Th.W.C.Th.Jansen complimenteert de penningmeester met de opgemaakte be groting, doch ziet zich genoodzaakt te wijzen op een typefout. Bij de toelichting van de begroting van 1993 (blz.8) moet bij het punt "Inkomsten" het jaartal 1991 gewijzigd worden in 1990. 9. Bestuursverkiezing. De voorzitter, drs.N.H.M.Grosfeld, stelt zich herkiesbaar en wordt met algemene stemmen herkozen. Continueren omdat niemand tegen is vindt de Heer C.J.Becht een katterig gebeuren en ontlokt daarmee een spontaan applaus uit de zaal voor de voorzitter. Dan wordt er, namens het hele bestuur, na vele jaren van dienst en grote inzet, afscheid genomen van de Heer C.A.van Bekkum, lid van de aktiviteitencommissie in bijzondere dank voor het vele werk wat hij deed voor dit visitekaartje van de Geschiedkundige Kring. De Heer van Bekkum heeft aangegeven als niet-bestuurslid actief te willen blijven in genoemde commissie. Als dank en als herinnering aan zijn bestuurslidmaatschap ontvangt hij uit handen van de voorzitter een fraai boek over kartografie. Ook namens allen wordt vervolgens de Heer drs.G.W.A.van Aubel hartelijk dank ge zegd voor de vele jaren van zeer plichtsgetrouwe deelname aan het besturen van de Kring, waar steeds prioriteit aan gesteld werd ondanks drukke werkkring en hobby's, zoals bijv.houtsnijden. Uit waardering daarvoor overhandigt de voor zitter de Heer van Aubel een blok kersebomenhout uit eigen tuin van zeker 80 jaar oud en een boek over "De ontwikkelingen van de Europeaan". Er zijn geen kandidaten aangemeld voor deze vacatures. De Heer Grosfeld draagt de Heer W.P.van Riemsdijk, adviseur van de Stichting Cort Heyligers, voor als nieuw bestuurslid» De Heer van Riemsdijk verklaart zich bereid deze functie te aanvaarden 10. Uitreiking oorkonden 12^ jaar lidmaatschap. Een trouw lidmaatschap is, volgens de voorzitter, onmisbaar voor de continuïteit van een vereniging. Ze vormt een stabiele basis, ook voor de nieuwkomers en geeft een familiegevoel bij de onderlinge contacten. Vervolgens worden de oorkonden met de daarbij behorende felicitaties uitgereikt aan diegenen, die daarvoor persoon lijk naar de vergadering kwamen. 11. Het 25-jarig bestaan van de Kring. Volgend jaar bestaat de Kring 25 jaar en, zoals de voorzitter zegt, is er nog niet vaak een beroep gedaan op de leden. Daarom durft hij nu wel een beroep te doen op een ieders bereidheid deel te nemen en zich aktief in te zetten voor het a.s. jubileum en zodoende betrokkenheid bij de Kring te tonen. Hij stelt een aangenaam samenzijn in het vooruitzicht bij de viering, op de historische lokatie "De Waterschans". Met de uitwerking van de plannen is het bestuur volop bezig. Als herinnering aan dit heugelijke feit zal een extra fraaie Studie worden uit gegeven en zal de redaktie van de Waterschans een register samenstellen van de besproken onderwerpen in het blad van de achter ons liggende 25 jaar. M.b.t. de andere Studies stelt de voorzitter dat er voldoende onderwerpen voorhanden zijn, zoals "50 Jaar Maria-ommegang" en "De relatie zout water en Bergen op Zoom" De voorzitter dankt de redaktie van de Studies voor hun inspanningen in 1991.

De Waterschans | 1993 | | pagina 3