- 'Openbare Leeszaal Hoogstraat 28. In de maand Januari is de Leeszaal bezocht geworden door 871 personen en werden door de Volksbibliotheek en die van de Leeszaal 1079 boeken uitgeleend.' (BZC, 10 febr. 1923) - 'Openbare Leeszaal. In de maand Februari is de Openbare Leeszaal bezocht geworden door 873 personen. Er werden in die maand 1402 boeken uitgeleend.' (BZC, 3 maart 1923) - Verslag van de jaarvergadering die gehouden werd in de Leeszaal op 20 maart 1923. Zie kopie nr. 9. (BZC, 24 maart 1923) - In de Bergen op Zoomsche Courant van 7 april 1923 staat dat de Openbare Leeszaal in maart werd bezocht door 764 personen en dat er door de Volksbibliotheek en de bibliotheek van de Leeszaal samen 1380 boeken werden uitgeleend. Ook is de Leeszaal door schenking en aankoop in het bezit gekomen van verscheiden nieuwe romans, tijdschriften en studiewerken.' - 'De Openbare Leeszaal. Niettegenstaande met de komst van het voorjaar overal het bezoek aan de Openbare Leeszalen kleiner wordt en ook de kermis daarop hier niet gunstig gewerkt heeft is toch in de maand Maart (moet m.i. april zijn, RvdB) onze Leeszaal nog door 523 personen bezocht geworden, terwijl in die maand 758 boeken werden uitgeleend. Sinds enkele dagen ligt op de Leeszaal ook het bekende satirische weekblad "de Notenkraker" ter lezing en 't nieuwe maandblad "Wil en Weg" dat als leiddraad voor studerenden algemeen wordt aanbevolen.' (BZC, 5 mei 1923) - 'In de maand Juni werd de Leeszaal bezocht door ruim 400 personen, terwijl er 986 boeken werden uitgelend. Weer is de Bibliotheek eenige romans rijker geworden en ligt op de Leestafel sinds eenige dagen het Juninummer van "The National Geographic Magazine" een rijk geillustreerd Amerikaansch Tijdschrift dat alleen reeds een bezoek aan de Leeszaal waard is. Ook vindt men daar de brochure van de Heeren A-K. Gerhardt en Prof. Kohnstamm over "de Toekomst van ons Volksonderwijs".' (BZC, 7 juli 1923) - daar laatstgenoemde Bibliotheek (Hoogstraat, RvdB) nog steeds dringend uitbreiding behoeft, verzoekt het Bestuur allen die boeken ten geschenke of in bruikleen zouden willen geven, vriendelijk dat aan het Bestuur mee te deelen, dat er alsdan voor zorgen zal dat die boeken gehaald worden. (BZC, 4 aug. 1923) - 'In de maand October is de Leeszaal bezocht geworden door 516 personen en werden er 1545 boeken uitgeleend. Op de Leestafel liggen als nieuwe werken het Winterboek van de "Wereldbibliotheek" en het Octobernummer van "The National Geographic Magazine".' (BZC, 3 nov. 1923) - 'Openbare Leeszaal. J.l. Dinsdag heeft het D.B. onzer Gemeente, Burg. Wethouders en Secretaris de Openbare Leeszaal in de Hoogstraat bezocht en hun voldoening te kennen gegeven over de keurige inrichting, het gezellige leesvertrek en vooral het prachtige licht dat van boven neerkomt. Het is zeker te waardeeren dat ons Dag. Bestuur deze inrichting bezocht heeft en van zijn belangstelling er in heeft doen blijken. Ze is het waard. De vele lezers en lezeressen die er van profiteren, kunnen zich dagelijks op de hoogte stellen van de nieuwste persberichten van allerlei kleur, van de mooie tijdschriften en ieder kan voor weinig geld boeken ter lezing meekrijgen. In de Londen News stond de afgelopen week weer een prachtige afbeelding van een deel van een kist uit Tutankhamens graf: den koning voorstellend op de leeuwenjacht. Zijt Ge er al eens geweest waarde Lezer?' (BZC, 10 nov. 1923) - 'Openbare Leeszaal. Dezer dagen is de Openbare Leeszaal in het bezit gekomen van Oosthoek's Geillustreerde Encyclopaedic. Dit is een geschenk van de Kinderen van wijlen Dr. F. Leo de Leeuw, die zoo zeer voor de stichting der Leeszaal geijverd heeft en een blijvende herinnering aan zijn groote belangstelling (BZC, 17 nov. 1923) - 'Openbare Leeszaal. In de maand December werd de Openbare leeszaal bezocht door 500 personen en werden in de Volksbibliotheek en die van de Leeszaal 2116 boeken ter lezing uitgereikt. - Eind December 1922 werd, zoals onze lezers weten, de Leeszaal geopend. Ze bestaat dus een jaar. Welnu in dat jaar werd ze bezocht door ongeveer 7000 personen en gaven de beide Bibliotheken samen ter lezing 15.000 boeken uit.' (BZC, 5 jan. 1924) - 'Openbare Leeszaal. Het Bestuur herinnert er aan dat van 1 April af in de Leeszaal betaalbaar is gesteld de 2de coupon van de leening voor het Gebouw, groot f. 6.-. Wegens plaatsgebrek moet het verslag van de Alg. verg. tot het volgende nummer blijven liggen'. (BZC, 5 april 1924) - Verslag over de gehouden jaarvergadering en het jaarverslag over 1923. Zie fotokopie nr. 10. (BZC, 12 april 1924) - 'Aan onze stadgenoten de heeren Dr. H.A. van der Meulen en A.J.J. de Meulemeester werd het Kruis van Verdienste van het Ned. Roode Kruis toegekend, voor door hen bewezen diensten als Voorzitter en Secretaris van het Roode Kruis afdeeling Bergen op Zoom.' (BZC, 26 april 1924) - Het Bestuur der Leeszaal maakt bekend dat wegens schoonmaak en reparatie de Leeszaal en beide Bibliotheken gesloten zullen zijn van Zondag 10 Augustus tot en met 1 September. In de beide Bibliotheken zullen echter alle avonden in de week boeken verkrijgbaar zijn van 6 - 8 uur.' (BZC, 9 aug. 1924) - 'Openbare Leeszaal. In het afgeloopen jaar werd de Openbare Leeszaal Hoogstraat 28 bezocht door 7103 personen, dat is 700 bezoekers meer dan het daar aan voorafgaande jaar. In 1924 gaf de Volksbibliotheek ruim 17000 boeken ter lezing uit en die der Leeszaal 2548. Het Bestuur der Leeszaal dankt nogmaals allen hartelijk die deze instelling in 1924 op allerlei wijze steunden en houdt zich steeds aanbevolen voor de zending van gelezen boekwerken en van toetreding tot het lidmaatschap, dat slechts f. 1.- bedraagt.' (BZC, 10 jan. 1925) e.

De Waterschans | 1995 | | pagina 4