- Een in memoriam van de in Ginneken overleden E.E.M.C. Laane tijdens zijn verblijf alhier hoofd der bekende bankiersfirma W. Laane Hoogstraat, thans kantoor der Rotterdamsche Bankvereniging (BZC, 31 oct. 1931) - Op 3 maart 1932 vond de jaarvergadering plaats; de krant meldt niet veel bijzonderheden. Aftredende bestuursleden hr. F.M. Sterken, mej. M.C. Allan en de hr. GJ. Koole. Gekozen bestuursleden: hr. Dr. Grijns, mej. Allan en de hr. Kusters. (BZC, 5 maart 1932) - 'Openbare Leeszaal. Op de Bestuursvergadering van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek werd tot voorzitter gekozen de Heer H.M. Walder en tot secretaresse herkozen Mej. M.C. Allan. Op voorstel van Mej. Allan is aan den afgetreden voorzitter een dankbetuiging gezonden voor wat hij van de oprichting af voor de Leeszaal gedaan heeft en zal in de eerstvolgende ledenvergadering worden voorgesteld hem het eerelidmaatschap der Openbare Leeszaal aan te bieden. Alle aanwezige leden (slechts afwezig waren de heeren Aarnoudse en Hartendorp) hechtten aan beide voorstellen hun goedkeuring.' (BZC, 19 maart 1932) - 'Openbare Leeszaal. In de Openbare Leeszaal Hoogstraat alhier zal dezer dagen worden gehouden een tentoonstelling van Kerstverhalen, Kerstgebruiken, Kerstoverdenkingen, Kerstliederen en enkele reproducties van bekende meesters. (BZC, 17 dec. 1932) - 'Openbare Leeszaal. In de ledenvergadering der Openbare Leeszaal op 1 dezer gehouden, werden de jaarverslagen uitgebracht en kon met genoegen worden geconstateerd, dat de instelling vooruit gaat. Hoewel het ledental eenigszins is teruggeloopen, wordt de belangstelling grooter en is ook het aantal uitgegeven boeken gestegen In Mei van dit jaar zal de Leeszaal 12 1/2 jaar bestaan. Het voorstel van t Bestuur om den heer F.H. Sterken tot eerelid te benoemen, werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de Bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren H M Walder en P.W. van Dort, herkozen en werd de ontstane vacature aangevuld door de verkiezing van de heer T. Beets. De jaarverslagen liggen ter inzage in de Leeszaal.' (BZC, 4 maart 1933) - 'Openbare Leeszaal. In het bericht in ons vorig nummer betreffende de Openbare Leeszaal stond dat het ledental eenigszins is teruggeloopen; dit moet zijn vermeerderd. (BZC, 11 maart 1933) - 'Openbare Leeszaal. Het aantal bezoekers bedroeg in Maart 604. Hiervan 525 manijen en 79 vrouwen. Het aantal uitgeleende boeken bedroeg 1379. Hiervan waren 389 studieboeken, 738 romans en 252 jeugdboeken.' (BZC, 8 april 1933) - De Openbare Leeszaal en haar bijdrage aan de Boekenweek in 1933. Zie fotokopie nr. 15 (BZC, 22 april 1933)) - 'Wereld-Bibliotheek Tentoonstelling. Door het Bestuur der Open Leeszaal alhier werd j 1. Donderdag in de kleine zaal van Thalia een Wereldbibliotheek-Tentoonstelling gehouden in samenwerking met de Maatschappij voor goede en goedkope lectuur. Doel dezer expositie was het brengen van het goede en goedkope boek aan allen die streven naar ontwikkeling, kunst, kennis, enz. Door het nemen van een abonnement op de Wereld Bibliotheek bestaat de gelegenheid een aantal van de beste werken der Wereld-literatuur in bezit te krijgen. Men kan zich daartoe bij z'n boekhandelaar aanmelden. Het streven om het Boek aan heel het volk te brengen verdient zeer zeker ieders waardeering. Het Leeszaalbestuur zond verscheiden uitnoodigingen tot het bezoek aan bovengenoemde tentoonstelling, waarvan stellig door velen gebruik zal zijn gemaakt.' (BZC, 21 oct. 1933) - In de Openbare Leeszaal is er wederom een Kersttentoonstelling. (BZC, 16 dec. 1933) - 'Openbare Leeszaal en Bibliotheek Hoogstraat 28. Ter gelegenheid van de Boekenweek van 28 April - 5 Mei heeft de Openbare Leeszaal een tentoonstelling georganiseerd van lectuur en plaatwerken over: "De Levende Natuur". De toegang tot deze tentoonstelling is vrij, ook voor niet leden. Speciaal voor de leden is een collectie samengesteld van een aantal romans die gedurende de Boekenweek als extra-roman meegenomen mogen worden. De bedoeling hiervan is een aantal goede boeken, die niet veel door de lezers gevraagd worden, op deze wijze weer onder de aandacht te brengen. Immers: "Nieuw is elk boek dat gij nog niet gelezen hebt".' (BZC, 28 april 1934) - In memoriam van wijlen F.H. Sterken, oud-leraar van de RHBS. (BZC, 29 sept. 1934) Eventueel kopie. - Tijdens de Boekenweek wordt er ditmaal een tentoonstelling gewijd aan lectuur en platen over "De Woning" (BZC, 28 maart 1936) - In december 1936 werd er in de Leeszaal een tentoonstelling gehouden van 'boeken waarin Kerstverhalen, Kerstoverdenkingen, Kerstgedichten, Kerstliederen met muziek, alsmede boeken over Kerstgerechten, Kerstgebruiken en Kerstversieringen'; tijdens de normale openingsuren door iedereen gratis te bezichtigen. (BZC, 19 dec. 1936) - 'In de 5 dezer gehouden ledenvergadering van de Openbare Leeszaal werden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd. De Secretaris en de Penningmeester brachten hunne verslagen uit en bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren M.A. de Hes en Ds. W.M. Le Cointre, herkozen en gekozen de heer A.J.C. Reijers (vacature M.H. Hartendorp) (BZC, 13 maart 1937) - Deelname aan de Boekenweek in 1937. Zie fotokopie nr. 16 (BZC, 1 mei 1937) - 'In memoriam ir. A. Juten', door C. Slootmans, in De Stem van 4 febr. 1970. Zie kopie nr. BI en B2. - 3x een in memoriam wijlen F.H Sterken, zie fotokopie nr. 17 (Bergen op Zoomsche Courant, 29 sept. 1934)

De Waterschans | 1995 | | pagina 6