Geschiedkundig tijdschrift De Waterschans nr. 3 1999 Afb.4. Het Weeshuys op de Markt van Geertrui- denberg. van Paulus' (vh Nieuw Ginneken) een degelijk artikel over De pa rochie en kerk van Bavel 1250 - 1650. Daaruit blijkt dat de katho lieken van Bavel in de loop van zeven eeuwen op vijf verschil lende plaatsen ter kerke zijn ge gaan. Bavel wordt voor het eerst genoemd in 1299. Er moet toen al een kerk hebben gestaan. Van het Merksems Heemkundig Tijdschrift zijn twee nummers in gekomen: nr. 106 (juni 1999) en 107 (september 1999). In het juni- numnrer het tweede artikel over De eerste spoorwegstatie te Antwer pen en de spoorweg naar Holland. Er was heel wat geduld en overleg nodig alvorens de officiële inhul diging op 26 juni 1854 kon plaatshebben. Een feestelijke rit van Antwerpen via Roosendaal naar Etten v.v. vormde het hoogte punt van de feestelijkheden. In beide nummers behandelt Hugo Lambrechts-Augustijns het verleden van De windmolen van Merksem op de Molenheidere spectievelijk pag. 15-19 en 4-11. Ook ontbreken niet: Kronyck (Deutekom, Salehem en Gander) en de landelijke of provinciale bladen Respons (Meertens Insti tuut), HeemschutNieuwsbrief Alle daagse DingenBrabants Heem, Noord-Brabants Historisch Nieuws blad en het provincie magazine Brabant. Geschiedenis Bergen op Zoom Beelden stadhuis Coit Heyligersmuseum Menno van Coehoorn Registres Civiques Renaissance in Bergen op Zoom Meilusl Mest en milieu Priesters H. Hart Spaans, succes In deze aflevering: <$S

De Waterschans | 1999 | | pagina 20