N P-l Verslag jaarvergadering EXCURSIE PROVINCIALE COMMISSIE ZEELAND HEEMSCHUT OVER HET VERENIGINGSJAAR 2 OO 4 De Waterschans nr. 2-2005 België 17 5 jaar (1 830-2005) Het programma voor deze excursie, te houden op zaterdag 11 juni 2005, vertrek 10.30 uur van het station Middelburg, staat in het teken van jaar van kastelen en buitenplaatsen. Het belooft een zeer bijzondere dag te worden. Voor het eerst komen wij binnen bi Huis Ter Hooge een van de mooiste buitenplaatsen van Zeeland. Wij gebruiken daar ook de lunch en krijgen in de schuur van de kasteel boerderij presentaties over de buitenplaatsen in Walcheren en de acties van Heemschut en 'de groene kamer' voor het behoud van het cultuur landschap tussen Middelburg en Koudekerke. Programma: 10.30 vertrek vanaf Middelburg station 1. naar Toornvliet (1754) en Vijvervreugd (alleen park overgebleven). 2. bezichtiging restauratie huis Der Boede. 3. kasteel Ter Hooge met koffie in de ontvangstruimte. Rondwandeling door park is mogelijk en vervolgens presentaties in schuur kasteelboerderij en lunch. 4. bustocht langs de gedeeltelijk verdwenen buitengoederen St Jan ten Heere Hoogduin en Klein Duinvliet naar het volledig herstelde Westhove (momenteel hotel). Van daaruit kunnen liefhebbers een kwartiertje wandelen naar Duinbeek waar ook de bus naar toe gaat. Ontvangst op het voorplein. 5. vervolgens langs het monumentale hek van Zeeduin en de buitens Middenhof en Overduin. 6. rijden langs het buiten Munnikenhof (Cats) en de Griffioen in Middelburg. 17.00 uur aankomst station Middelburg. Kosten: leden heemschut 30,-; niet leden 35,-; incl. Lunch; bet- Opgeven bij het Zeeuws Erfgoedhuis (SCEZ) mw JA Pleijte tel. 0118- 670607; e-mail japleijte@scez.nl Opgave verphcht U tot betaling. Inlichtingen W. Heijbroek, 0166-602882 Heijbroek@zeelandnetnl Heemschut Zeeland hoopt velen te mogen begroeten. J Op vrijdagavond 2 september zal als voorbereiding op de jaarexcur sie van 9 september een lezing ge geven worden door Professor Wim Blockmans over 175 jaar onafhan kelijk van België. Historicus Professor Blockmans zal ingaan op de beginsituatie en verdere ontwikkeling van België als onafhankelijke staat. De begin situatie kenschetst zich door het feit dat Nederland, België en Luxemburg, na de val van keizer Napoleon, nog tezamen één staat vormden onder Koning Willem I. Wij nodigen u hierbij van harte uit voor deze ongetwijfeld boeiende lezing. Plaats: Grote zaal van de Ontmoe- tingskerk, Bolwerk-Zuid 134, 4611 DX, Bergen op Zoom Aanvang: 20.00 uur Kiekie Peijs, 16 juni 1971. Gehouden op dinsdag 1 O mei 2 OO 5 in de Ontmoetincskerk te Bergen op Zoom &ES5Kl, de secretaris I. van Kemenade, de penningmeester L Vriends en de leden R. van Tilborg, F. Evers, T. van den Boom en K Peijs (a.i.) Aanwezige leden De presentielijst werd getekend door 19 leden. BericMvan verhindering is ontvangen van de heer K. Klaassen en de heer en mevrouw Groenendaal. De0vo^hethLtX°™nwezigen van harte welkom op deze 36e ledenvergadering. Zij bedankt de medebe stuursleden dè? hoofdredacteur en de leden van de redacrie van De Waterschans en de leden van de drverse werk groepen voor hun inzet voor de Kring in het afgelopen verenigingsjaar. 48 De Waterschans nr. 2-2005 Zij constateert dat het een actief en succesvol jaar is geweest. De toevoeging van een steunkleur aan De Water schans is met groot enthousiasme door de leden ontvangen. De Genealogische Dag in april en de mini-excur sies onder leiding van ir. Jan Weijts zijn uitermate druk bezocht geweest. Als laatste kijkt zij, met een speciaal woord van dank aan initiator Fons Evers, met veel plezier terug op de Geschiedkundige Quiz. Dit evenement was een doorslaand succes en zal volgend jaar zeker een vervolg krijgen. 2. Vaststellen van de agenda Onder punt 7 dient toegevoegd te worden dat alle leden van de kascommissie statutair aftredend zijn. De agenda wordt aldus door de vergadering vastgesteld. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Naast de gebruikelijke correspondentie met de leden en met andere Geschied- of Heemkundige Kringen als mede zaken ten behoeve van het normaal functioneren van de vereniging zijn geen brieven ingekomen die een nadere toelichting behoeven. 4. Vaststelling verslag jaarvergadering d.d. 22 april 2004 Dit verslag wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld door de aanwezige leden. 5. Jaarverslag van het bestuur over 2004 Dit verslag wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld door de aanwezige leden. 6. Vaststelling financieel verslag 2004 Door de penningmeester wordt een korte toelichting gegeven op het financiële jaarverslag. De scheidend pen ningmeester constateert dat de Geschiedkundige Kring een gezonde vereniging is. Hij adviseert een nieuwe ren terekening te openen, gezien de huidige ontwikkeling in de rentestand. Op 2 mei 2005 heeft de kascontrolecommissie, bestaande uit de heren F.H.W. van de Putte en Th. de Wit, mede namens de heer G.C. van Broekhoven de financiële jaarstukken over het jaar 2004 gecontroleerd. Geconstateerd werd dat het gevoerde financiële beleid buitengewoon goed verzorgd is en dat ten behoeve van de overdracht aan de nieuwe penningmeester, de heer R. van Tilborg, de saldi per 28 april 2005 in overeenstemming zijn met de balans van die datum. De Kascommissie stelt de Algemene Ledenvergadering voor de penningmeester de charge te verlenen, hetgeen aldus bij acclamatie geschiedt. Met een kleine attentie worden de heren van de kas commissie door de voorzitter bedankt voor hun inzet. 7. Benoeming kascommissie De drie leden van de Kascommissie, te weten de heer Th. de Wit, G.C. van Broekhoven en FJ.M. van de Putte, zijn statutair aftredend. Hoewel allen aangeven geen probleem te hebben met nog een benoeming, wordt ge constateerd dat dit geen goede ontwikkeling zou zijn voor de vereniging. Gedurende de vergadering melden zich aarzelend een aantal nieuwe leden voor de kascommissie, die volgend jaar zal bestaan uit mevrouw J. Kortlever en de heren H. Mooren en Th. de Wit. 8. Bestuursverkiezing In het lopende jaar is bestuurslid Jac Backx wegens drukke werkzaamheden tussentijds afgetreden. De voorzitter dankt hem voor zijn inzet en stelt voor Kiekie Peijs bij acclamatie als nieuw bestuurslid te benoemen, hetgeen geschiedt. Reglementair aftredend en niet herkiesbaar is penningmeester Louis Vriends. De voorzitter roemt zijn accura tesse en zijn humor en neemt met een mooi boek afscheid van hem. De taken van het penningmeesterschap worden overgenomen door het zittend bestuurslid R. van Tilborg. 9. Vaststellen begroting 2005 De penningmeester geeft een korte toelichting op de begroting. Deze wordt zonder verdere op- of aanmerkingen door de aanwezige leden vastgesteld. 10. Vaststellen contributie Er is geen noodzaak voor een contributieverhoging en de contributie voor 2005 wordt aldus vastgesteld op 27,00. 11. Voornemens/vooruitblik Het bestuur van de Kring streeft naar een toename van het aantal leden. Het instrument daarvoor is De Water schans. In 2005 zal getracht worden aan te haken bij sociale en maatschappelijke onderwerpen die in de belangstelling staan. Waterschans 1-2005 was daar een goed voorbeeld van. Dit themanummer over oorlog en bevrijding in Bergen op Zoom is een doorslaand succes geweest en heeft een verhoging in de verkoop van het aantal losse exemplaren alsmede een relatief grote toename van het aantal nieuwe leden teweeggebracht. In de maak is een apart katern met als thema: de haven. In aansluiting daarop is het Gezelletoneel bereid gevonden op 26 en 27 november het toneelstuk "Amor op de Kaai" op de planken te brengen. De uitreiking van het tweejaarlijks geschenk staat gepland voor 26 mei 2005. 4 9 c

De Waterschans | 2005 | | pagina 2