Verslag jaarvergadering Uitnodiging Jaarvergadering Geschiedkundige Kring 2 OO 6 OVER HET VERENIGINGSJAAR 2 004 De Waterschans nr. 1-2006 Jaarverslagen Gehouden op dinsdag 10 mei 2005 in de Ontmoetingskerk te Bergen op Zoom Aanwezig het bestuur De voorzitter J. Jacobs, de secreta ris I. van Kemenade, de penning meester L. Vriends en de leden R. van Tilborg, F Evers, T. van den Boom en K. Peijs (a.i.) Aanwezige leden De presentielijst werd getekend door 19 leden. Afmelding Bericht van verhindering is ont vangen van de heer K. Klaassen en de heer en mevrouw Groenen- daal. 1. Opening door de voorzitter De voorzitter heet alle aanwezi gen van harte welkom op deze 36e ledenvergadering. Zij bedankt de medebestuursleden, de hoofdre dacteur en de leden van de redac tie van De Waterschans en de le den van de diverse werkgroepen voor hun inzet voor de Kring in het afgelopen verenigingsjaar. Zij constateert dat het een actief en succesvol jaar is geweest. De toevoeging van een steunkleur aan De Waterschans is met groot enthousiasme door de leden ont vangen. De Genealogische Dag in april en de mini-excursies onder leiding van ir. Jan Weijts zijn ui termate druk bezocht geweest. Als laatste kijkt zij, met een speciaal woord van dank aan initiator Fons Evers, met veel plezier terug op de Geschiedkundige Quiz. Dit eve nement was een doorslaand suc ces en zal volgend jaar zeker een veivolg krijgen. 2. Vaststellen van de agenda Onder punt 7 dient toegevoegd te worden dat alle leden van de kas- commissie statutair aftredend zijn. De agenda wordt aldus door de vergadering vastgesteld. 3. Ingekomen stukken en mede delingen Naast de gebruikelijke correspon dentie met de leden en met an dere Geschied- of Heemkundige Kringen alsmede zaken ten be hoeve van het normaal functione ren van de vereniging zijn geen brieven ingekomen die een nadere toelichting behoeven. 4. Vaststelling verslag jaarverga dering d.d. 22 april 2004 Dit verslag wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld door de aanwezige le den. 5. Jaarverslag van het bestuur over 2004 Dit verslag wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld door de aanwezige le den. 6. Vaststelling financieel verslag 2004 Door de penningmeester wordt een korte toelichting gegeven op het financiële jaarverslag. De scheidend penningmeester con stateert dat de Geschiedkundige Kring een gezonde vereniging is. Hij adviseert een nieuwe rentere kening te openen, gezien de hui dige ontwikkeling in de rente stand. Op 2 mei 2005 heeft de kascon trolecommissie, bestaande uit de heren F.H.W. van de Putte en Th. de Wit, mede namens de heer G.C. van Broekhoven de finan ciële jaarstukken over het jaar 2004 gecontroleerd. Geconsta teerd werd dat het gevoerde finan ciële beleid buitengewoon goed verzorgd is en dat ten behoeve van de overdracht aan de nieuwe pen ningmeester, de heer R. van Til borg, de saldi per 28 april 2005 in overeenstemming zijn met de ba lans van die datum. De Kascom- missie stelt de Algemene Leden vergadering voor de penning meester décharge te verlenen, het geen aldus bij acclamatie ge schiedt. Met een kleine attentie worden de heren van de kascom- nrissie door de voorzitter bedankt voor hun inzet. 7. Benoeming kascommissie De drie leden van de kascommis sie, te weten de heer Th. de Wit, G.C. van Broekhoven en F.J.M. van de Putte, zijn statutair aftre dend. Hoewel allen aangeven geen probleem te hebben met nog een benoeming, wordt gecon stateerd dat dit geen goede ont wikkeling zou zijn voor de vereni ging. Gedurende de vergadering melden zich aarzelend een aantal nieuwe leden voor de kascommis sie, die volgend jaar zal bestaan uit mevrouw Y. Kortlever en de heren H. Mooren en Th. de Wit. 8. Bestuursverkiezing In het lopende jaar is bestuurslid Jac Backx wegens drukke werk zaamheden tussentijds afgetreden. De voorzitter dankt hem voor zijn inzet en stelt voor Kiekie Peijs bij acclamatie als nieuw bestuurslid te benoemen, hetgeen geschiedt. Reglementair aftredend en niet herkiesbaar is penningmeester Louis Vriends. De voorzitter roemt zijn accuratesse en zijn hu mor en neemt met een mooi boek afscheid van hem. De taken van het penningmeesterschap worden overgenomen door het zittend be stuurslid R. van Tilborg. 9. Vaststellen begroting 2005 De penningmeester geeft een korte toelichting op de begroting. Deze wordt zonder verdere op- of aanmerkingen door de aanwezige leden vastgesteld. De Waterschans nr. 1-2006 10. Vaststellen contributie Er is geen noodzaak voor een contributieverhoging en de con tributie voor 2005 wordt aldus vastgesteld op 27,00. 11Voornemens/vooruitblik Het bestuur van de Kring streeft naar een toename van het aantal leden. Het instrument daaivoor is De Waterschans. In 2005 zal ge tracht worden aan te haken bij so ciale en maatschappelijke onder werpen die in de belangstelling staan. Waterschans 1-2005 was daar een goed voorbeeld van. Dit themanummer over oorlog en be vrijding in Bergen op Zoom is een doorslaand succes geweest en heeft een verhoging in de verkoop van het aantal losse exemplaren alsmede een relatief grote toe name van het aantal nieuwe le den teweeggebracht. In de maak is een aparte publica tie met als thema: de haven. In aansluiting daarop is het Gezel- lentoneel bereid gevonden op 26 en 27 november het toneelstuk 'Amor op de Kaai' op de planken te brengen. De uitreiking van het tweejaarlijks geschenk staat gepland voor 26 mei 2005. Het bestuur is tevens betrokken bij de organisatie van de Heem- dagen in augustus. Dit gebeurt in samenwerking met de heemkun dekringen uit Ossendrecht en Huijbergen. 12. Rondvraag De heer Daeter meldt een omis sie in het jaarverslag en verzoekt de naam van de heer J. Dekker aan de redactie toe te voegen. De secretaris maakt hiervan een noti tie. Ook stelt de heer Daeter nog een themanummer voor over de Augustapolder. Het bestuur zal dit voorstel zeker in overweging nemen. De heer R. van den Bergh is be nieuwd naar het aantal bezoeken op de website. Webmaster Fons Evers meldt dat de website in toe nemende mate wordt bezocht; ge middeld 36 visits per dag in april, de hoogste score van de afgelo pen 12 maanden. Ook de aanmel ding van nieuwe leden via de website is groeiende. De heer De Mooij vraagt of de le zingenreeks van de BRG ook vol gend jaar doorgaat. Het bestuur meldt dat dit zeker het geval zal zijn en maakt duidelijk dat de Kring in deze cyclus slechts een bescheiden rol heeft. Ook vraagt de heer De Mooij in hoeverre de Kring is betrokken bij het Bergs Dictee. De voorzitter geeft aan dat de Bergse Kamer sinds vorig jaar op eigen benen staat. 13. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde wordt deze korte vergadering door de voorzitter gesloten. I. van Kemenade Secretaris Mei 2005 Aan de leden van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Hiermede nodigen wij u uit voor de Algemene Ledenvergadering van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom, te hou den op dinsdag 25 april 2006, aanvang 20.00 uur in de Ontmoetings kerk, Bolwerk-Zuid 134, 4611 DX te Bergen op Zoom. Introducés en niet-leden zijn vanaf de pauze van harte welkom. Agenda 1. Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Vaststelling verslag jaaivergadering d.d. dinsdag 10 mei 2005 5. Jaarverslag van het bestuur over 2005 6. Financiën 2005 7. Kascommissie 8. Voornemens/vooruitblik 9. Rondvraag 10. Sluiting Pauze Na de pauze zal een lezing worden verzorgd door drs. Jan Peeters, kunsthistoricus, onder de titel "Het landschap van Rembrandt". Om reden van kostenbesparing zal het jaarverslag 2005 van het bestuur, het financiële verslag van de penningmeester en het verslag van de algemene leden vergadering van 10 mei 2005 niet meer automatisch aan de leden worden toegezonden. Le den die een volledig uitgewerkt verslag wensen kunnen dat vanaf 1 april 2006 aanvragen bij de secretaris via postbus 280, 4600 AL Bergen op Zoom of per e-mail via irenevanke- menade@planet.nl Daar naast zullen voor aanvang van de ledenvergadering een aantal verslagen in de vergaderruimte ter inzage worden gelegd. De voorzitter: mevrouw drs. J.H.M. Jacobs De secretaris: mevrouw drs. I.M.N.M. van Kemenade 5

De Waterschans | 2006 | | pagina 3