-gidS 'Kfein BeSteK nit 1376 KamkOmtiiern tenmti uit 1rB8 Altijd en overal! PROGRAMMA VOOR VRIJDAG Stadslijn Van Duinkerken ^y\y smetteloos wit 6 6 19 6 onder grote belangstelling begraven 1968- 2008 67 De hoofdzaak waartoe we ei genlijk te Stabroek kwamen, is het bezichtigen van de kerk, ge legen tegenover de halte 'de Klok'. Dit monument van archi tectonische kunst is wel waard met aandacht in oogenschouw te worden genomen. Jammer dat het schoone gebouw wordt ingesloten door huisjes, zoodat het uitwendige niet tot zijn recht komt. Na het een en ander met de meeste aandacht be zichtigd te hebben, vangen wij Ree n l onze wandeling aan, rechts den straatweg volgende naar Putte. Links van onzen weg zien wij een nieuw gebouwd buiten en een weinig verder het hof van Las- son, zijnde een soort kasteel uit vroegere dagen en omgeven door een gracht. Even daarvoor is de stoeterij en renplaats van den Belgischen artillerie-officier Joosten. Na een kwartiertje te hebben gewandeld, krijgen we links een laan van rhododen drons, behoordende aan het ADVERTENTIE Een zomerse dag aan liet strand zacht ruist de zeeblank zijn de toppen der duinen t Een luchtig toiletje met beeldige witte schoentjes, die dank zij de Tana crèmes en dressings steeds hagelwit en keurig blijven! Voor wit glad leder: TA NA wit leder dressingNos 160 en 165. Voorwitsuódeof nubuckTANA wit dressing Nos 130 en 135. Voor' wit linnen: TANA schoenwit Nos 6 en 18 Alleen verkrijgbaar bij de vakman: Uw schoen- winkelier! buiten van den graaf De Pret-de Rooses de Kalesberg van Ant werpen. Het kasteel van den graaf De Pret is een zeer groot, mooi gebouw, grootendeels in arduinsteen opgetrokken, om geven door zwaar geboomte, zoowel eik als den, en gelegen te midden van de prachtigste bossen. Bij den veldwachter kan men vergunning bekomen, dit goed te bezichtigen. Wanneer we nu een eind naar Capelle zijn opgewandeld, dus zuidwaarts, dan ontmoeten we rechts en links groote en kleine villa's, waaronder uitmunten in pracht, het kasteel Starrenhof van den Belgischen Baron Ko gels, van voren omgeven door een gekanteelden muur met to rentjes en het buitengoed van den heer Gregoire. De geheele weg is aan weerszijden als be zaaid met villa's, terwijl de weg zelf beplant is met prachtige ei- keboomen, zoodat we dus niet de minsten last hebben van de zon. Doch niet alleen hier aan den weg, doch rond het ge heele aardige dorp Capelle zijn groote en kleine buitens in groo- ten overvloed verspreid. Te Capelle kan de trein geno men worden, over Roosendaal naar Bergen op Zoom of wel die naar Antwerpen. Daar de ge heele wandeling van Stabroek naar Capelle slechts twee uur vordert en de weg mooi genoeg is om tweemaal beloopen te worden, kunnen we dus gerust nog eens naar Stabroek terug gaan en daar de tram weer ne men, die ons weder over de grens en huiswaarts brengt. Onlangs werd in de Kortemeestraat de nieuwe VVV Brabantse Wal geopend. Voor veel toeristen is dat de aangewezen plek om informatie over Bergen op Zoom en omgeving te zoeken. In 1976 gaf de toenmalige VVV, gevestigd op de hoek van de Grote Markt en de Hoogstraat, een boekje uit met de titel 'Klein Bestek'. Het is een toeristische wegwijzer voor Bergen op Zoom. Op een van de eerste pagina's wordt vermeld wat de VVV nu eigenlijk doet: U kunt bij ons terecht voor kamers in de stad, verenigingen, cultureel jonge ren paspoort, adressen van instellin gen, reserveringen voor theaters en popconcerten in den lande, hotelre serveringen in Nederland, visvergun ningen voor de Vijverberg, geschenk bonnen, allerlei soorten landkaarten in en buiten Nederland, folders en in formaties over de meeste steden van Nederland en een groot aantal in Bel gië, lidmaatschappen Brabants Land schap, dienstregelingen trein en bus, verkeersverbindingen in den lande, ANWB-routes, dagtochten, lidmaat schapskaarten Jeugdherbergcentrale, hotelgidsen, bungalow lijsten en lijs ten met vakantie-huisjes, plattegron den van de grotere steden in Neder land, campinggidsen etc. etc. Teveel om op te noemen eigenlijk. 2 OO piRjE R L Bij mooi weer naar de bossen Voor vrijdag ziet het programma van het kindervakantiespel er als volgt uit: Wijkactiviteiten: "Centrum": Bos- dag in bossen Vrederust; bij regen naar de speelinstuif. "Zuid": Bos- dag op Lievensberg; bij regen naar de speelinstuif. Halsteren en Lepelstraat: Bosdag op Fort Roovere. Speelinstuif: In voormalige Oranje Nassaukazerne aan de Koren markt, dagelijks geopend van tien tot twaalf en van twee tot vier uur. Sinds gisteren loopt geen enkele leidster of leider van het kinder vakantiespel meer naamloos rond. Alle medewerkers aan het vakantiespel zijn namelijk getooid met een - overigens be scheiden - plaatje waarop hun naam staat. NIJMEGEN - Onder grote be langstelling is woensdagmiddag op de r.k. begraafplaats Jonker- bos in Nijmegen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van prof. Dr. W.J.M.A. Asselbergs, be ter bekend onder z'n schrijvers naam Anton van Duinkerken. Prof. Asselbergs overleed afgelo pen zaterdag in het Sint Radboud- ziekenhuis na een langdurige ziekte. Hij is 65 jaar geworden. Uit: Brabants Nieuwsblad van donderdag 1 augustus 1968. ADVERTENTIE c In bos en duin, op hei en strand, de huid wel bruin, maar niet verbrand. Doos 45 ct Tube 90 ct Neem die mee met Uw vacantie Enkele pagina's verder wordt ge sproken over recreatie in Bergen op Zoom: Er zijn gezellige en gevarieerde win kelvoorzieningen en niet ten onrechte presenteert Bergen op Zoom zich als koopcentrum voor West-Brabant, oostelijk Zeeland en het noordelijk deel van België. Van nature beschikt de stad over prachtige boscomplexen, die voorna melijk zijn gelegen in een uitgestrekte groengordel ten oosten en zuidoosten van de stad. Het recreatieoord De Heide, met speelvijvers en kampeer terreinen, het landgoed Lievensberg (met unieke heidetuin) en het bos- complex Molenzicht behoren tot de voornaamste gemeentelijke recreatie voorzieningen. Twee zwembaden, het moderne com plex Gageldonk met een open en een overdekt gedeelte, en het natuurbad De Zanderijen, maken eveneens deel uit van het recreatieve voorzieningen pakket. Ook voor de water- en ruitersport is Bergen op Zoom 'in'. Vanuit de Theodorushaven, waar een speciale jachthaven voor plezierboten is inge richt, kan de prachtige Oosterschelde bevaren worden. Wat de ruitersport betreft: er zijn verschillende maneges, terwijl zeer recent een aantal aparte ruiterpaden is aangelegd in de bossen van Molenzicht.

De Waterschans | 2008 | | pagina 13