HISTORISCHE KRING WERD OPGERICHT nieuwe periodiek ten doop Over de auteurs VOOR STUDIE VAN STAD EN OMGEVING Geschiedkundige Kring houdt „Waterschans" veelbelov end begin NETTE, ACTIEVE BEZORG(ST)ERS Trix Broekmans is in 194-8 geboren te Bergen op Zoom. Zij is ruim 35 jaar journalist, waarvan 20 jaar aLs freelancer, met publicaties in NRC Handelsblad, Elle, Quote, Humo en VPRO Gids. Na de dood van haar man Wim Wennekes in 2001 voltooide zij Het Boek van Hengelo, en over haar leven na zijn dood schreef zij het boek Vrouw in Rouw/De Merry Widows Club. Zij is columniste voor onder meer De Gelderlander. Haar lievelingseten is het aloude Bergse AAA- menu van Ansjovis, Asperges en Aardbeien. Ad van den Bulck, geboren in Bergen op Zoom in 1939, volgde de kweekschool te Dordrecht en studeerde daarna onderwijskunde aan de Katholieke Leergangen te Tilburg. Was laatstelijk werkzaam als organisatieadviseur. Bestudeert de hofcultuur in de vijftiende en zestiende eeuw en publiceerde daarover in De Waterschans. Doet onderzoek in Parijse archieven naar gegevens over Bergen op Zoom in de achttiende eeuw. Bereidt een boek voor over de stedenbouwkundige veranderingen van Bergen op Zoom eind vijftiende en begin zestiende eeuw. Is redactielid van het Noordbrabants Historisch Nieuwsblad, voorzitter van de Geschiedkundige Kring en actief lid van de Vereniging Binnenstad Bergen op Zoom. Jaap Dekker is in 1936 in Hoorn geboren en in Medemblik opgegroeid. Na zijn opleiding gymnasium en het vervullen van zijn militaire dienstplicht studeerde hij Klassieke Talen aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Sinds 1964 woont hij in Bergen op Zoom en was daar zijn hele carrière als docent verbonden aan het Mollerlyceum. Jaap Dekker is redactiesecretaris van De Waterschans. Hans Ensing, medisch socioloog, begon op 1 juni 1990 in Lievensberg als directiesecretaris. In 1993 werd hij adjunct-directeur algemene zaken verantwoordelijk voor de (ver)bouw en in 2003 directeur beheer. Per 1 april 2007 vormt hij samen met dhr. A.A.M. Ruikes, arts de tweehoofdige collegiale raad van bestuur van het Lievensberg ziekenhuis. In zijn portefeuille zitten vooral beheersmatige taken, maar beiden zijn samen eindverantwoordelijk voor het totale functioneren van Lievensberg. De heer Ensing is getrouwd en vader van drie kinderen. Cock Gorisse werd in 1944 te Oosterhout geboren en studeerde Cultuursociologie aan de Universiteit van Tilburg. In 1995 promoveerde zij op de studie Roosendaal tussen platteland en stad, 1900-1975. Gorisse is eigenaar van een bedrijf, Signifikant, dat twee bedrijfsonderdelen omvat: een bureau voor historisch onderzoek en een uitgeverij. Zij is onder andere redacteur van Jaarboek De Oranjeboom en secretaris van de Stichting Zuidelijk Historisch Contact. Zij publiceerde enkele tientallen boeken en artikelen, met name op het terrein van de stads en bedrijfsgeschiedenis, cultuurgeschiedenis en sociale geschiedenis. Willem van Ham werd in 1937 te Fijnaart geboren. Hij is vanaf 1954 in de gemeenteadministratie werkzaam geweest, vanaf begin 1964 tot medio 1965 bij het streekarchivariaat Nassau-Brabant, van 1965 tot einde 1987 als adjunct-archivaris en vervolgens van 1988 tot 1994 als gemeentearchivaris van Bergen op Zoom. Hij legde in 1994 aan de Katholieke Universiteit Nijmegen het doctoraal examen af in de letteren, vakgroep geschiedenis. Op 14 juni 2000 verkreeg hij aan deze universiteit de graad van doctor in de geschiedenis. De Waterschans 4 - 2008 Bijdragen van zijn hand verschenen in De Waterschans en in andere jaarboeken en tijdschriften, voornamelijk over stads- en streekgeschiedenis (eerste publicatie 1956). Frans de Looij werd in 1954 geboren te Bergen op Zoom. Hij studeerde aan de Technische Universiteit Delft, afgestudeerd in 1980 als stedenbouwkundig ingenieur. Momenteel is hij werkzaam als stedenbouwkundige bij de gemeente Bergen op Zoom, Sector Ruimtelijke Ontwikkeling en -Beheer. Bas ter Stege is sinds 2007 redactielid van De Waterschans. Hij is geboren in 1979, woont in Bergen op Zoom en is geïnteresseerd in het exploreren en exploiteren van 'al het historische' uit de gemeente. In het dagelijks leven werkt hij als projectleider sociaal bij een woningcorporatie, maakt hij tv-programma's bij de BRTO en verzorgt spinninglessen op een sportschool. Petra Verduit-Hazen begon op 1 maart 1981 als directiesecretaresse in het Lievensberg ziekenhuis. Na de bevalling van haar eerste kind stopte zij begin 1986 om na de babytijd van haar tweede kind op 1 april 1990 weer parttime terug te keren in die baan. Van oktober 1999 tot mei 2006 begeleidde zij als stafmedewerkster het bouwtraject, in mei 2006 werd zij stafmedewerkster directie, in 2007 sloot zij haar rechtenstudie af en per 2008 is zij secretaris van de raad van bestuur. Naast juridische zaken verricht zij beleidsmatig werk en is ze hoofd van de afdeling PR Communicatie. MarCO Vermunt, geboren in 1962, studeerde Kunstgeschiedenis en archeologie aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Vanaf 1991 was hij betrokken bij archeologisch en bouwhistorisch onderzoek in Bergen op Zoom. Sinds 1994 is hij werkzaam bij de gemeente Bergen op Zoom, waar hij in 1998 tot gemeentelijk archeoloog is benoemd. Ward Warmoeskerken werd in 1982 geboren in het huis waar de zeevaarder Joris van Spilbergen ooit woonde. Tijdens zijn schooltijd op het Gymnasium Juvenaat schreef hij een scriptie over deze man. Met die scriptie won Ward in 2000 een prijs van de Geschiedkundige Kring en zo raakte hij in contact met de redactie van De Waterschans, waarin sinds december 2003 elk kwartaal zijn WARdTAAL verschijnt. Speciaal voor jongeren. Daarmee heeft Ward dagelijks te maken, want na zijn opleiding Klassieke Talen doceert hij nu Latijn en Grieks op het Juvenaat. Jan Weyts, geboren in 1946, is als architect, hoofdzakelijk in de restauratiesector, werkzaam in zuidwest Nederland. Hij studeerde aan de Technische Universiteit Delft en was actief betrokken bij de inrichting van de restauratie opleiding aldaar. BRABANTS NIEUWSBLAD 91 40 jaar 1968 - 2008 90 ADVERTENTIE 1 „aagt voor direct voor stadsroute in BERGEN OF ZOOM

De Waterschans | 2008 | | pagina 46