esi Uitnodiging JAARVERGADERING 2009 In dit nummer van de Waterschans Maart 2009 u Wardtaal: Gele verf geeft Blauwe handen! uu Een onverwachte erfenisstrijd V/QE BLAUWE OUIJPE Aankondiging Mededelingen bestuur Artikelen 18 1747 Eene formidabele belegering, eerste deel 31 De lotgevallen van Catharina Trip A6 Merck toch hoe Sterck van Stad en Land van Bergen op Zoom 2 Voorwoord voorzitter 3 Van de hoofdredacteur U Inhoudsopgave 5 Uitnodiging jaarvergadering 2009 6 Oproep Open Monumentendag 7 Mini-excursie o.l.v. Jan Weyts 7 Op zoek naar de keerzijde van de bevrijding van Bergen op Zoom A3 Onderzoeksarchief Woordenboek Brabantse Dialecten raadpleegbaar Mededeling GeschiedenisQuiz 2009 8 Een glinstering op de Grote Markt WIE IS DE BAAS De Waterschans 1 - 2009 n Aan de leden van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Graag nodigen wij u uit voor de Algemene Ledenvergadering van de Geschiedkundige Kring te houden op woensdag 22 april 2009, aanvang 19.30 uur in De Ontmoetingskerk, Bolwerk Zuid 134 te Bergen op Zoom. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Introducés en niet-leden zijn vanaf de pauze van harte welkom. AGENDA 1. Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Vaststelling verslag jaarvergadering d.d. 23 april 2008 (voor verslag zie Waterschans 2-2008) 5. Jaarverslag van het bestuur over 2008* 6. Terugblik programma jubileumjaar 2008-2009 7. Financieel verslag 2008* 8. Kascommissie 9. Bestuursverkiezing** 10. Voorstel Beleid 2009-2012 11. Wijziging Huishoudelijk Reglement*** 12. Begroting 2009 13. Rondvraag 14. Sluiting PAUZE (aanvang tweede gedeelte na de pauze is gepland om circa 21.00 uur). ACTIVITEIT Om ons 40-jarig jubileum in stijl af te sluiten, zal de heer Jos Kuijlen van de Brabant Collectie in Tilburg films vertonen uit de jaren zestig. VERSLAGEN: Evenals vorig jaar worden het jaarverslag 2008 en het financiële verslag vanaf 1 april 2009 op de website gepubliceerd en zijn ze verkrijgbaar bij respectievelijk secretaris en penningmeester, bij voorkeur op te vragen via e-mail (voor e-mailadressen zie De Waterschans en/of de website). Er ligt ook een een aantal verslagen ter inzage in de vergaderzaal. BESTUURSVERKIEZING Door het tussentijds vertrek van de heer Peter van den Ouden is er in het bestuur een vacature. Volgens het opgestelde rooster van aftreden is aftredend: mevrouw Kiekie Peijs. Zij is herkiesbaar. Conform artikel 4 van het huishoudelijk reglement geschiedt de kandidaatstelling voor het bestuur door: A. De algemene ledenvergadering door middel van een schriftelijke kandidaatstelling, (mede)ondertekend door minimaal tien leden. De kandidaatstelling dient uiterlijk 14 dagen voor de ledenvergadering bij het secretariaat te zijn ontvanqen. B. Het bestuur: Het bestuur stelt voor te benoemen mevrouw Hilde van den I Jssel als opvolger van de heer Peter van den Ouden. Het bestuur stelt voor om mevrouw Kiekie Peijs wederom als bestuurslid te benoemen. BELEID/HUISHOUDELIJK REGLEMENT Het bestuur heeft voor de komende vier jaar zijn beleidsplan opgesteld en legt dit ter goedkeuring voor aan de algemene ledenvergadering. Het huishoudelijk reglement dateerde uit 1996. Het bestuur heeft dit aangepast aan de huidige situatie. Het beleidsplan c.q. het huishoudelijk reglement wordt eveneens vanaf 1 april op de website gepubliceerd en is verkrijgbaar bij respectievelijk secretaris en penningmeester, bij voorkeur op te vragen via e-mail (voor e-mailadressen zie De Waterschans en/of de website). Er ligt ook een een aantal exemplaren ter inzage in de vergaderzaal. Ad van den Bulck, voorzitter Greetje Hage, secretaris 5 De Waterschans 1 - 2009

De Waterschans | 2009 | | pagina 3