De Q. Verslag algemene ledenvergadering 2009 van In dit nummer van De Waterschans Juni 2009 Aankondiging 50 Voorwoord voorzitter 51 Van de hoofdredacteur 52 Inhoudsopgave Mededelingen bestuur en redactie 53 Verslag Algemene Ledenvergadering 2009 55 Bergse Geschiedenisquiz 2009 57 Uitnodiging jaarlijkse dagexcursie: Tongeren 57 Lezingencyclus Bergen op Stoom Artikelen 72 1747 Eene formidabele belegering, tweede deel 84 Een gewelddadige bruiloft 86 Wardtaal: Bruiloftsfeest 1956: betaald! Ook nog een rectificatie: Bij het artikel Een glinstering op de Grote Markt in De Waterschans 2009-1 is op pagina 13 bij afbeelding 11 een verkeerde bronvermelding opgenomen. De juiste vermelding luidt: collectie Kroniek van Steenbergen, Con Slokkers. va van Stad en Land van Bergen op Zoom gehouden op woensdag 22 april 2009 in de Ontmoetingskerk te Bergen op Zoom 56 Tongeren, een stad met een boeiend verleden 58 Een tekening van Brussel 63 Niet twee, maar drie maquettes van Bergen op Zoom uit 174-7 De Waterschans 2 - 2009 Aanwezige bestuursleden: Ad van den Bulck, voorzitter; Greetje Hage, secretaris; Frans Witjes, penningmeester en de bestuursleden Eric Goossen, Marieke Liefting en Willem Vermeulen. Aanwezige leden: De presentielijst werd getekend door 47 leden (inclusief het bestuur). Afwezige leden: Bericht van verhindering werd ontvangen van: Kiekie Peijs, bestuurslid; de dames Yolande Kortlever en Johanna Jacobs, de heren Bas ter Stege, Tom van Eekelen, Willem van Ham, Ton v.d. Boom. 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen van harte welkom op deze 40e algemene ledenvergadering, tevens het einde van het 40-jarig jubileum van de Kring. 2. Vaststellen van de agenda Er zijn geen voorstellen tot wijzigen van de agenda. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Er zijn geen ingekomen stukken en mededelingen. 4. Vaststelling verslag jaarvergadering d.d. 23 april 2008 De heer W. de Mooij merkt op dat onder punt 4 van het verslag staat, dat er geen beleidsplan en geen plan voor ledenwerving zijn en vraagt naar de stand van zaken. De voorzitter antwoordt, dat het beleidsplan op de agenda voor vandaag staat en dat daarin ook het plan voor ledenwerving aan de orde komt. Verder zijn er geen op- of aanmerkingen op het verslag vanuit de leden. Het verslag wordt vastgesteld. 5. Jaarverslag van het bestuur over 2008 Het jaarverslag is beschikbaar gesteld via de website en lag bij binnenkomst in de zaal. De voorzitter memoreert enkele punten. Het ledental is met 23 leden gestegen. Het bestuur is trots op de nieuwe lay-out van De Waterschans. We hebben in het jubileumjaar vele malen de pers gehaald. Het is niet echt gelukt om op de BRTO-TV en -Radio te komen. Vanuit de leden zijn geen opmerkingen over het jaarverslag, zodat dit jaarverslag vastgesteld wordt. 6. Terugblik programma jubileumjaar 2008-2009 De voorzitter blikt terug op het programma van het jubileumjaar. De geplande studiedag voor erfgoedorganisaties is niet doorgegaan bij gebrek aan belangstelling. Het blijft wel op de agenda staan, maar we moeten een beter moment afwachten. Afgelopen vrijdag werd voor de 5e keer de geschiedenisquiz georganiseerd. Dit jaar waren er 22 groepen, die hieraan deelnamen. Om alles in goede banen te leiden waren hiervoor zon 30 vrijwilligers nodig. Zoals bekend wordt het jubileumgeschenk aan de leden een vertaling van het eerste geschiedenisboek van Bergen op Zoom, geschreven door Jean Faure en uitgegeven in 1761. De vertaling is inmiddels gereed en Willem van Ham is bezig met het schrijven van de voetnoten. De voorzitter voorspelt, dat het een fantastische uitgave zal worden, die in 2010 gereed zal zijn. Verder merkt de voorzitter op, dat het bestuur een werkgroep heeft samengesteld die in 2009 een plan van aanpak gaat maken voor het jubileumgeschenk aan de gemeente Bergen op Zoom, een oriëntatietafel. De overige jubileumactiviteiten, zoals de jaarexcursie naar Mechelen, de lezing van de gebroeders Blokker, het Kwartierstatenboek II, het dubbelnummer van De Waterschans over de jaren zestig en het kwartetspel waren zeer succesvol. We kunnen dan ook met tevredenheid terugkijken op het 40-jarig jubileum van de Kring. 7. Financieel verslag 2008 Het financieel verslag 2008 stond vanaf 1 april jl. op de website en lag bij binnenkomst in de zaal. De penningmeester geeft een toelichting op de balans en de rekening van baten en lasten. Conform de afspraken die vorig jaar bij het vaststellen van de begroting 2008 gemaakt zijn, is er ruim 4.500,- van het eigen vermogen gebruikt voor de jubileumactiviteiten, de vernieuwde website en de nieuwe lay-out van De Waterschans. Geconstateerd kan worden, dat de vereniging een goede financiële basis heeft. Er zijn geen opmerkingen of vragen vanuit de leden over het financieel verslag. 53 De Waterschans 2 - 2009

De Waterschans | 2009 | | pagina 3