School voor geschiedenis 73b/7/ 'e /i D- T/jï/hn n De GescAieu{D/ieti van Bergen op Zoom - Uitnodiging Jaarvergadering 2010 Aan de Leden van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Graag nodigen wij u uit voor de Algemene Ledenvergadering van de Geschiedkundige Kring te houden op dinsdag 27 april 2010, aanvang 19.30 uur in De Ontmoetingskerk, Bolwerk Zuid 134- (ingang Thomas de Rouckstraat) te Bergen op Zoom. De zaaL is open vanaf 19.00 uur. Introducés en niet-Leden zijn vanaf de pauze van harte welkom. AGENDA 1. Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Vaststelling verslag jaarvergadering d.d. 22 april 2009 (voorverslag zie Waterschans 2-2009] 5. Jaarverslag van het bestuur over 2009* 6. Financieel verslag 2009* 7. Kascommissie 8. Bestuursverkiezing** 9. School voor Geschiedenis 10. Beleid 2009-2012*** 11. Herziene begroting 2010 en begroting 2011* 12. Rondvraag 13. Sluiting PAUZE (aanvang 2e gedeelte na de pauze is gepland om circa 20.30 uur) VERTONING UNIEK BEELDMATERIAAL Na de pauze duiken we in het beeldarchief van ABG-TV dat dit jaar 40 jaar bestaat. Tot onze grote verrassing bevat dit archief veel beelden van bijzondere gebeurtenissen in Bergen op Zoom. Natuurlijk de verslagen van jaarlijks terugkerende ommegangen, optochten, festivals en plechtigheden; boeiend maarzeker niet uitzonderlijk. Wel uniek zijn bijvoorbeeld de opnamen van de brand van de Gertrudis, de sloop van de Sint Josephkerk of de oudste opnamen van ABG-TV. Met Maarten van de Boom hebben we een interessant programma samengesteld. Laat u verrassen! De voorzitter: VERSLAGEN: Evenals vorig jaar worden het jaarverslag 2009, het financiële verslag en de begroting vanaf 1 april 2010 op de website gepubliceerd en zijn ze verkrijgbaar bij respectievelijk secretaris en penningmeester, bij voorkeur op te vragen via e-mail (voor e-mailadressen zie De Waterschans en/of de Website], Er ligt ook een een aantal verslagen ter inzage in de vergaderzaal. BESTUURSVERKIEZING Volgens het opgestelde rooster van aftreden zijn aftredend: de heren Ad van den Bulck en Willem Vermeulen. Zij zijn herkiesbaar. Wegens drukke werkzaamheden heeft mevrouw Marieke Liefting moeten besluiten om haar bestuurslidmaatschap neer te leggen. Conform artikel 4 van het huishoudelijk reglement geschiedt de kandidaatstelling voor het bestuur door: A. De algemene ledenvergadering d.m.v. een schriftelijke kandidaatstelling, (mede) ondertekend door minimaal 10 leden. De kandidaatstelling dient uiterlijk 14 dagen voor de ledenvergadering bij het secretariaat te zijn ontvangen. B. Het bestuur: Het bestuur stelt voor om de heren Ad van den Bulck en Willem Vermeulen wederom als bestuurslid te benoemen. Als opvolger van mevrouw Marieke Liefting stelt het bestuur voor de heer Laurijs Weyts te benoemen als bestuurslid. Het bestuur stelt eveneens voor om de heer Ad van den Bulck wederom tot voorzitter te benoemen. BELEID/HUISHOUDELIJK REGLEMENT In de Algemene Ledenvergadering van 2009 is het beleid 2009-2012 vastgesteld. Onder dit agendapunt willen we terugblikken op de resultaten in het jaar 2009 en, voor zover nodig, het plan voor de periode 2010-2012 aanpassen. van den Bulck De secretaris: Greetje Hage een educatief project van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Tijdens onze veertigste verjaardag hebben we als Geschiedkundige Kring het idee geopperd een School voor Geschiedenis te starten. Dit initiatief is goedgekeurd door de Algemene Ledenvergadering in 2009. Binnen het Bestuur heeft een werkgroep de voorbereidingen hiervoor ter hand genomen. Op dit moment zijn we zover dat we in september 2010 kunnen starten. De School voor Geschiedenis biedt cursisten de gelegenheid kennis te maken met de geschiedenis van stad en ommeland van Bergen op Zoom. Deze geschiedenis wordt behandeld in de context van de regionale en (inter)nationale geschiedenis en zal zich uitstrekken tot en met de actualiteit van vandaag. De school biedt een driejarige opleiding. Een cursusjaar bestaat uit tien lesavonden. Er wordt les gegeven door telkens wisselende, vakbekwame docenten met grote kennis van geschiedenis. Heeft u cursusjaar 1 afgerond, dan kunt u eventueel doorgaan met cursusjaar 2 en nog opteren voor cursusjaar 3. Het eerste cursusjaar begint met een Algemene Inleiding. Vervolgens komen onderstaande onderwerpen aan bod: - Nederzettingsgeschiedenis - Stadsontwikkeling - Bestuur en rechtspraak - Religie - Jaarmarkten en kermis - Bedrijvigheid en industrie - De vesting Bergen op Zoom - Bouwgeschiedenis Het geheel wordt afgesloten met een stadswandeling. In het tweede jaar wordt onder andere kennis gemaakt met archieven, mode, literatuur en andere onderwerpen. In het derde jaar zullen over bepaalde thema's meerdere lessen gegeven worden in modulevorm. We willen de school in drie fasen opstarten: in september 2010 start het eerste jaar. In september 2011 start een nieuwe groep eerstejaars en vangt het tweede jaar aan. Pas De Waterschans 1 - 2010 6 7 De Waterschans 1 - 2010

De Waterschans | 2010 | | pagina 4