Beste leden Van de hoofd redacteur Colofon i SCHOOL VOOR GESCHIEDENIS Inleveren kopij voor Waterschans 3, 2010 stgkÉffiniS^van met verleden Mrïï&mB^SM ip voor het heden en kijnnéB^SSSS 'eer creatiyfteit bouwen dan de toekomst een ^c^°/ge KriM Bergen op mam 144 I t U' Itl De ^||Sf|(S(ha(ie> H .:M/H -IM 40ste jaargang nr. 2, juni 2010 ISSN 0926-3918 Verschijnt viermaal per jaar Oplage: 1275 exemplaren De Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom www.geschiedkundigekringboz.nl webmaster: Marieke Liefting webteam0geschiedkundigekringboz.nl Postbus 280 4600 AG Bergen op Zoom Erelid Dr. W.A. van Ham Bestuur Voorzitter: Ad van den Bulck Secretaris: Greetje Hage Zuidzijde Haven 129 4611 HD Bergen op Zoom tel.: 0164-243144 e-mail: secretaris0geschiedkundigekringboz.nl Penningmeester: Frans Witjes Londonstraat 2 4611 HW Bergen op Zoom tel.: 0164-238621 e-mail: penningmeester0geschiedkundigekringboz.nl Postrekening 24 05 922 Ten name van: Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Contributie 27 euro (minimaal] per jaar Ledenadministratie Frans Witjes zie adresgegevens penningmeester Overige bestuursleden Eric Goossen Kiekie Peijs Willem Vermeulen Laurijs Weyts Hilde van den IJssel Tijdschrift van de Kring De Waterschans Redactieleden: Drs. Jac Backx Drs. Jaap Dekker (redactiesecretaris) Drs. Nic Grosfeld Drs. Irene van Kemenade Drs. Yolande Kortlever (hoofdredacteur] Drs. Jan Peeters Redactiesecretariaat Drs. J. Dekker Ansjovislaan 27 4617 AN Bergen op Zoom tel.: 0164-237572 e-mail: dekkervink0home.nl Toezicht distributie Frans Witjes zie adresgegevens penningmeester Ontwerp De Werkkamer Bergen op zoom Layout-vormgeving/druk Drukkerij Vis Offset Alphen aan den Rijn I In deze Waterschans treft u ter kennisname de folder voor de School voor Geschiedenis aan. Ter kennisname, want de inschrijving is wegens groot succes gesloten. Vanaf 1 mei jl. stond deze voor eenieder open. Binnen enkele dagen was de groep volgeboekt, 37 deelnemers. Overleg tussen de bestuurswerkgroep en de docenten heeft het mogelijk gemaakt om een tweede parallelgroep van 37 cursisten toe te laten. Verdere aanmeldingen kwamen op een wachtlijst voor volgend jaar. Nieuwe inschrijvingen zijn vanaf 1 mei 2011 weer mogelijk. Tijdens de jaarvergadering op 27 aprilgaf Hildevan den IJssel, namens de betreffende bestuurswerkgroep, toelichting over de opzet, de inhoud, de docenten en de werving, en beantwoordde zij vragen uit de vergadering. Eén daarvan had betrekking op het feit dat de inschrijving openstaat voor leden en niet-leden. Waarom geen voorrang aan leden? Het antwoord hierop luidde, dat de Geschiedkundige Kring de School voor Geschiedenis juist in het leven heeft geroepen om de kennis over de geschiedenis van stad en land van meet af aan breed te verspreiden. Leden betalen een lager bedrag aan cursusgeld. CONTRIBUTIEVERHOGING? Op de jaarvergadering heb ik gemeld dat het voor het bestuur steeds moeilijker wordt de begroting sluitend te krijgen. Even heeft het bestuur overwogen de contributie te verhogen. Meerdere overwegingen weer hielden ons hiervan. Contributieverhoging is de gemakkelijkste weg. Dus eerst zoeken we naar alternatieven. Verder is in een tijd van crisis en bezui nigingen zo'n verhoging een verkeerd signaal. Tot slot telt de Kring een groeiend aantal leden dat meer betaalt dan het minimumbedrag van 27 euro. Het bestuur heeft er, inmiddels met instemming van de ledenvergadering, voor gekozen de alternatieve weg te bewandelen. Op de eerste plaats zullen we de begroting voor het komende jaar nog eens kritisch tegen het licht houden. Verder blijven we er naar streven dat bestuurs- en werkgroepac tiviteiten financieel zo veel mogelijk self-supporting zijn. Dat geldt ook voor de School voor Geschiedenis. Daarnaast ernst maken met het ontwikkelen van een sponsorbeleid en het zoeken naar nieuwe sponsors. Tot slot doet het bestuur ook een beroep op de leden. In september start, bij het uitkomen van Waterschans 3, een wervingsactie waarvoor het bestuur ook de medewerking van de leden vraagt. Het bestuur rekent op u! Ik wens u allen veel leesplezier en een aangename vakantieperiode toe. Ad van den Bulck, voorzitter Coverfoto: Nedalco (foto Yolande Kortlever] VERSLAG JAARVERGADERING Jarenlang was het gebruikelijk dat u in Waterschans 2, het juninummer, het verslag aantrof van de voorbije jaarvergadering. In overleg met de redactie ziet het bestuur hier met ingang van dit jaar vanaf. Drie pagina's van De Waterschans zijn te kostbaar om die daarvoor te gebruiken wanneer het ook anders kan. U vindt het verslag nu op de website van de Geschiedkundige Kring. Ook kunt u het verslag bij de penningmeester opvragen (tel. 0164--238621). vóór 9 augustus 2010 FAUSTO NUMINE BERGA VICTRIX MARIEKE "kzaamheden stuur. or haar enthou- jaar en haar n van de website Ten slotte vraag ik uw aandacht voor het uitgebreide Boeksignalement van Rudi Dercks kundige Kring ankzij het speciale de bedrijven: Putte chniek BV |f DE KOCK E KORT (BANT Hampshire Classic HERREIJGERS Schilderwerken, Monumentenschilders van het boek Geld in het Water. Antwerps en Mechets kapitaal in Zuid-Beveland na de stormvloeden in de 16e eeuw geschreven door Cornelis Dekker en Roland Baetens. Het boek biedt voor Bergen op Zoom tal van wetenswaardigheden. Een aanwinst voor de regionale geschiedbeoefening. In deze Waterschans vervolgt Lauran Toorians zijn artikel over de vroegste 47 De Waterschans 2 - 2010

De Waterschans | 2010 | | pagina 2