Ledenwerfactie: BOEKEN CADEAU In dit nummer van De Waterschans September 2010 /- j g nieuwe redactieleden van CMy V De Waterschons Aankondiging 78 Voorwoord voorzitter 78 Nieuwe Leden 79 Van de hoofdredacteur Artikelen 89 Cornelia Simons en de betoverde pottenbakker 110 Wardtaal: 75 jaar Kunstkring Bosschaert 118 Bergenaar Joannes Philippus Petrus Clementz Mededelingen bestuur en redactie 79 Bladerboeken online 81 Even voorstellen, nieuwe redactieleden van De Waterschans 81 Ledenwerfactie: boeken cadeau 83 Uitnodiging 85 Lezing 87 Oproep Sinds deze editie van De Waterschans maak ik deel uit van een redactie van zeer ervaren ingelezen en belezen mensen die hun sporen ruimschoots hebben verdiend als redactielid. Voor mij is het een totaal nieuwe tak van sport. Professioneel ben ik directeur/eigenaar van een communicatie bureau en zit ik meer in de hoek van de commerciële teksten. Daar gaat het meestal om korte krachtige artikelen terwijl De Waterschans het juist veel meer zoekt in de diepgang. Het is spannend om te onderzoeken wat mijn bijdrage kan zijn bij het verder ontwikkelen van het blad. Zeker in een tijd van ontlezing staan we voor een pittige uitdaging om De Waterschans aantrekkelijk en boeiend te houden. Daar draag ik graag mijn steentje aan bij. Tineke van Dam Vanaf deze Waterschans ben ik lid van de redactie van dit prachtige histo rische blad. Ik ben al wat jaren lid van de Geschiedkundige Kring en heb de afgelopen drie jaar met plezier in het bestuurvan de Kring gezeten. Omdat ik het erg druk heb in het dagelijkse leven ben ik gestopt met mijn bestuurslidmaatschap. Maar ik ben blij dat ik mij op deze manier toch nog verdienstelijk kan maken voor de Kring. Ik ben docente geschiedenis op 't Rijks, en doe wel meer vrijwilligerswerk, onder andere voor geestelijk gehandicapten. Ik kijk al uit naar alle artikelen die er zullen komen, want kwaliteit is het zekerl Marieke Liefting In deze Waterschans treft u onze nieuwe folder aan voor het werven van leden. Die is niet bedoeld ter kennisname. Zo van: "Kijk eens wat een mooie wervingsfolder we hebben gemaakt!" Wij vragen uw medewerking om de komende tijd met deze folder actief aan de slag te gaan. Bijvoorbeeld door deze onder de aandacht te brengen van uw familie en vrienden, buren, collega's op het werk of in het vrijwilligerscircuit. Er is vast iemand in uw omgeving die u kunt stimuleren lid te worden. Met hulp van de huidige, bijna 1100, leden moet het toch lukken in ledenaantal een flinke sprong voorwaarts te maken! Meer leden en meer contributie komen rechtstreeks ten goede aan de activiteiten van de Geschiedkundige Kring. Denk bijvoorbeeld aan een dikkere Waterschans. GEEN CONTRIBUTIEVERHOGING Op de ledenvergadering van april jl. maakte het bestuur melding van zijn problemen met het sluitend maken van de begroting. Toch wil het bestuur niet overgaan tot contributieverhoging. Dat is de gemakkelijkste weg, dus eerst wordt er gezocht naar alternatieven. Bovendien is in een tijd van crisis en bezuinigingen contributieverhoging een verkeerd signaal. Een bijkomende overweging is, dat een groeiend aantal leden meer betaalt dan het minimumbedrag van 27,-. De Waterschans 3 - 2010 81 De Waterschans 3 - 2010

De Waterschans | 2010 | | pagina 3