Fotoproject 'Historypm' Regionale Heemquiz 2011 Geschiedenis Quiz Toonwerk Gescherikabonnement Herinnering Wanneer u dit boek cadeau wilt doen: vanaf 3 maart 2012 is het te koop bij de boekhandel en uitgeverij Matrijs te Utrecht (www.matrijs.com) voor €24,95. Tot 1 maart 2012 kunt u op het boek intekenen voor 19,95 bij de uitgever en de Stichting In den Scherminckel (Ank van der Kallen, e-mail: vanderkallenldhome.nl) DISTRIBUTIE BOEK Leden van de Geschiedkundige Kring kunnen het boek verkrijgen: - na afloop van de presentatie op vrijdag 2 maart 2012 en wel tegen inlevering van de ingevulde bon in deze Waterschans-, - vanaf dinsdag 6 maart kunt u het boek (laten) ophalen in het Informatiecentrum van Het Markiezenhof, ingang Steenbergsestraat 6. De openingstijden zijn van dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. Uiteraard tegen inlevering van de ingevulde bon. Nu kan het zijn dat u door omstandigheden het boek niet zelf kunt ophalen en ook niet kunt laten ophalen. In dergelijke gevallen volstaat een telefoontje met de penningmeester, Frans Witjes, (0164-238621). Wij maken dan een afspraak met u over hoe u deze publicatie in uw bezit kunt krijgen. Bergen op Zoom viert in 2012 het bestaan van minstens achthonderd jaar stadsrechten. Voor Het Markiezenhof aanleiding om, samen met u, de stad van vroeger en nu letterlijk op de kaart te zetten in een nieuw fotoproject! Op de website www.historypin.com zijn histo rische foto's te zien op de kaart van vandaag. Hoe zag uw straat of huis er vroeger uit? Hoe is uw stad in de loop der tijd veranderd? Op deze nieuwe website kunnen foto's en filmpjes bijna letterlijk op de kaart worden 'vastgepind'. Door gebruik te maken van diverse Google applicaties, waaronder Streetview en Maps, ontstaat zo een digitale kaart met beeldma teriaal van vroeger en nu. Als een locatie is toegevoegd, kan met enkele muisklikken de situatie van vandaag worden vergeleken met het oude materiaal. Er zijn foto's en filmpjes van gebouwen, straten, stadsgezichten en personen toe te voegen aan de site. Het Markiezenhof heeft een aantal foto's uit de eigen beeldbank al toegevoegd aan deze website. Maar er is ongetwijfeld nog veel prachtig fotomateriaal in uw bezit. Help ons daarom en voeg uw eigen foto's toe op de kaart en help mee om historisch Bergen op Zoom online op de kaart te zetten! Meld u aan en start uw eigen profiel op de (Engelstalige) website www.historypin.com. Aanmelden voor Historypin is gratis en kan via een Google account. Heeft u vragen, wilt u meer informatie of vindt u de aanmeldprocedure wat omslachtig, dan kunt u ook contact opnemen met ons via historypinmarkiezenhofragmail.com. Het resultaat zal te zien zijn op een interactieve multimediatafel tijdens de tentoonstelling over 800 jaar Bergen op Zoom, vanaf 26 februari 2012 te zien in Het Markiezenhof. De Waterschans 4 - 2011 158 Op vrijdag 4 november 2011 organiseerde Heemkundekring De Honderd Hoeven de jaar lijks terugkerende Heemkundequiz in gemeen schapshuis Het Kompas te Hoeven. Aan deze editie deden maar liefst zeventien teams uit de regio mee. Ook de Geschiedkundige Kring had een team van tien deelnemers afgevaardigd. De ontvangst was erg gastvrij en na een hartelijk welkomstwoord door de voorzitter werden de spelregels uitgelegd door de quiz master. De vragen en opdrachten waren over een achttal rondes verdeeld. Diverse cate gorieën kwamen daarbij aan bod. Natuurlijk waren er de gebruikelijke kennisvragen om de historische kennis van de aanwezige deel nemers te testen. Aan de hand van foto's moesten bovendien steden, dorpen en andere locaties, zoals gebouwen, geïdentificeerd worden. Een categorie met vragen over getoonde gereedschappen en gebruiksvoor werpen kon uiteraard ook niet ontbreken. Alles bij elkaar was het een zeer gevarieerd en aantrekkelijk aanbod van vragen en opdrachten. De goede sfeer is daaraan mede te danken geweest. Onder de teams heerste een amicale competitie-ambiance en ook aan gezelligheid liet deze avond dus niets te wensen over. Heemkundekring 'De Vierschaer' uit Wouw kwam uiteindelijk als winnaar uit de bus. Zij zullen dientengevolge in 2012 als gastheer optreden voor de volgende editie van de Heemquiz. Het team van de Geschiedkundige Kring eindigde op een verdienstelijke zesde plaats. Het is zeker de bedoeling om ook volgend jaar een team van de Kring af te vaardigen. Fons Evers, teamleider In september werd 'Een magtig Toonwerk, geschiedenis en restauratie van het Ibachorget te Bergen op Zoom' gepresenteerd. Veel leden hebben hun exem plaar reeds opgehaald. Voor wie dit nog niet deed, u kunt het boek nog (laten) ophalen in het Informatiecentrum van Het Markiezenhof, ingang Steenbergsestraat 6. De openingstijden zijn van dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. Tijdens het kerstreces van het Infocentrum kunt u bij de museum terecht. Nu de feestdagen naderen wijzen wij u graag op de mogelijkheid voor iemand een geschenkabonnement aan te vragen. De gelukkige krijgt dan ook het boek over het Ibachorgel, plus het archeologieboek dat in maart 2012 verschijnt. Zie elders in deze Waterschans. Een magtig balie van het In de theaterzaal van RSG 't Rijks zal op vrijdag 20 april 2012 voor de achtste keer de Geschiedenis Quiz van de Geschiedkundige Kring worden gespeeld. Door het team van de familie Ambagts zal dan de wisselbokaal worden verdedigd. Dat zal ongetwijfeld weer spannend worden. In 2011 hadden maar liefst 22 teams zich ingeschreven. Dat was een mooie score! We hopen dan ook deze keer weer alle inschrijvingen te kunnen honoreren. Evenals in vorige edities telt elk team maximaal zes leden. De inschrijving start eind januari 2012. De schriftelijke uitnodiging daarvoor kunnen de bij ons ingeschreven vertegenwoordigers van een team omstreeks 15 januari 2012 tegemoet zien. De aanmelding sluit op 15 maart 2012. Voor meer informatie, maar bijvoorbeeld ook voor de aanmelding van een geheel nieuw team, kunt u zich wenden tot Fons Evers (0164-210283 of fonseversrawolmail.nl) 159 De Waterschans 4 - 2011 FAUSTO NUMINE BERGA VICTRIX Fes!k'afitëorröi!öektraai,'£erS?n cp Zoaip GESCHIEDENIS Eli RESTAURATIE VAN HC7 jftACH-pRCEE li SE^GfIH Of /OOM

De Waterschans | 2011 | | pagina 4