Afb. 12. Districts- koempoelan, leidingbijeenkomst Katholieke Verkenners op Molenzicht, 1958. Afb. 15. Verkenners Markiezaatsgroep op zomerkamp in Wiltz, Luxemburg, 1968. Afb. 13. Pioniersters van de Sint Elisabethgroep op station, op weg naar het Zwitserse Adelboden, 1965. zeeverkenners. De eerste opkomsten in 1961 vonden plaats in de gymzaal van de Gerardus Majellaschool en vanaf januari 1968 in de gymzaal van het Antonius-internaat. Later zelfs in de huiskamer van aalmoezenier Bielars. Niet voor lang overigens. In 1966 werd de nieuwe haven aangelegd en in 1970 kwam hier hun nieuwe onderkomen (wachtschip) in vorm van een tentdak, naar ontwerp van architect Sturm. 1973 De geboorte van Scouting Nederland In de jaren zestig ging het niet best met vooral de katholieke groepen. De Sint Tarcisiusgroep, Sint Josephgroep en Afb. 17. Kizito-drumband in de Lievevrouwestraat, 1973. De Waterschans 1 - 2012 24 25 De Waterschans 1 - 2012 Afb. 14. Opening van de dag tijdens zomerkamp gidsen De Markiezaatsgroep zit daar ook vlakbij, sinds 1961, op een terrein tussen de Joodse begraaf plaats, Bergsebaan en de spoorweg. De Petrus Paulusgroep heeft vanaf 1986 tot heden de blokhut 'De Wildert' aan de Huijbergsebaan tot hun beschikking. De Kizito-drumband speelde in 1997 haar laatste concours en hield daarna op te bestaan. De trommen en klaroenen gingen naar een beginnende scoutingdrumband in Suriname en de overslagtrom kreeg een plaatsje in het Scoutingmuseum te Baarn. De Karei Doormangroep zit nog steeds op het industrieterrein aan de Vermuidenweg. Momenteel bezit de groep onder andere veertien lelievletten en is deze groep met 150 leden de grootste scoutinggroep in de stad. Foto's: Rob Franssen U kunt meer (foto)materiaal vinden op onze website. Kizitogroep fuseerden in 1968 tot één groep, de Reimerswaalgroep. De Don Boscogroep, Sint Jorisgroep en de Petrus Chanellhorde fuseerden tot groep Zuid, maar hielden uiteindelijk de naam Don Boscogroep aan. De M'Bagagroep verdween helemaal van het toneel, als ook alle gidsengroepen, op de Theresiagroep na. Die zou pas ophouden te bestaan in 1989. De fusie in 1973 van de vier landelijke vereni gingen tot één vereniging Scouting Nederland zorgde gelukkig voor een kentering en daarna gingen met name de oude katholieke groepen gemengd draaien door naast jongens ook meisjes toe te laten. In de nieuwe woonwijk Meilust werd in 1982 zelfs een nieuwe scou tinggroep opgericht, de Van Glymesgroep. Deze heeft echter maar bestaan tot 1995. De oudste groep, de Delmogroep, bleef al die jaren constant in leden en zit vanaf 1976 tot heden in hun clubhuis 'Maupertuus' aan de Boslustweg. De Don Boscogroep veranderde in 1975 de naam in Menno van Coehoorngroep. Sinds tien jaar zit deze groep in een eigen blokhut aan het Benedenbaantje. De Reimerswaalgroep werd weer Kizitogroep en deze verhuisde tien jaar geleden vanuit het 'Swaentje' naar clubhuis de 'Bosuil' op Lambertijnenhof. Tot en met dit jaar overigens, omdat het huurcontract van de 'Bosuil' afloopt. De Zoomgroep zit vanaf 1955 in hun eigen troephuis 'Daneborg' (Deens huis), nabij De Heide. De Scheldestam heeft daar eveneens een eigen onderkomen. Bernadettegroep, 1960. Afb. 16. Groepsfoto voortrekkers Scheldestam, 1973.

De Waterschans | 2012 | | pagina 13