Jaarvergadering 2012 STADSEXCURS1ES Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Een virtuele wandeling door het Bergen op Zoom van de achttiende eeuw Nieuw-Borgvliet Aan de leden van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Graag nodigen wij u uit voor de Algemene Ledenvergadering van de Geschiedkundige Kring te houden op Dinsdag 24 april 2012, aanvang 19.30 uur in De Ontmoetingskerk, Bolwerk Zuid 134 (ingang Thomas de Rouckstraat) te Bergen op Zoom. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Introducés en niet-leden zijn vanaf de pauze van harte welkom. AGENDA 1. Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Vaststelling verslag jaarvergadering d.d. 13 april 2011 (voor verslag zie website] 5. Jaarverslag van het bestuur over 2011* 6. Financieel verslag 2011* 7. Kascommissie 8. Bestuursverkiezing** 9. Geactualiseerd beleid 2012-2015 10. Herziene begroting 2012 en begroting 2013* 11. Rondvraag 12. Sluiting PAUZE] aanvang 2e gedeelte na de pauze is gepland om circa 20.30 uur] Na de pauze zal prof.dr. Han Leune een lezing houden over een voor de geschiedenis van Bergen op Zoom belangrijk monument, namelijk de Waterschans. Voor meer informatie zie pagina 7. VERSLAGEN/GEACTUALISEERD BELEID: Evenals vorig jaar worden het jaarverslag 2011, het financiële verslag, de begroting en het geactualiseerde beleid vanaf 1 april 2012 op de website gepubliceerd en zijn ze verkrijgbaar bij respectievelijk secretaris en penningmeester, bij voorkeur op te vragen via e-mail. (voor e-mailadressen zie De Waterschans en/of de website). Er ligt ook een aantal verslagen ter inzage in de vergaderzaal. Dit geldt ook voor het geactualiseerde beleidsplan 2012-2015. **BESTUURSVERKIEZING Volgens het opgestelde rooster van aftreden zijn aftredend: mevrouw Hilde van den IJssel en mevrouw Greetje Hage. Beiden zijn voor drie jaar herkiesbaar. Conform artikel 4 van het huishoudelijk reglement geschiedt de kandidaatstelling voor het bestuur door: A. De algemene ledenvergadering d.m.v. een schriftelijke kandidaatstelling, (mede)ondertekend door minimaal 10 leden. De kandidaatstelling dient uiterlijk 14 dagen voor de ledenvergadering bij het secretariaat te zijn ontvangen. B. Het bestuur: Het bestuur stelt voor om mevrouw Hilde van den IJssel wederom als bestuurslid en mevrouw Greetje Hage wederom als secretaris te benoemen. De voorzitter: Ad van den Bulck De secretaris: Greetje Hage De Waterschans 1 - 2012 6 Centraat een gebouw waarvan de twee afhangen vele schoorstenen tellen. We denken te weten wat de functie is, u ook? Wie in de voorbije weken via de computer een bezoek bracht aan de 3D presentatie van de maquette van Bergen op Zoom uit 1751, weet dat daar verrassende gebouwen op staan. Verrassend omdat op het eerste gezicht niet duidelijk is wat de functie ervan is, zoals het gebouw op de bovenstaande foto. Verrassend ook vanwege de vele bouwwerken die in de voorbije 260 jaar zijn verdwenen of onherkenbaar zijn veranderd. Fraaie voorbeelden zijn de drossaardwoning op de plaats waar nu het Zwijnshoofd staat of de Sint Margrietenkapel, die aan de noordzijde een bijzonder element lijkt te vertonen: de zuidelijke gang van een kloosterhof. De originele maquette en dus ook de 3D presentatie zitten ervol mee. Reden voor de Geschiedkundige Kring om onder deskundige leiding- van Jan en Laurijs Weyts en Ad van den Bulck een virtuele wandeling door de maquette te maken en u tekst en uitleg te geven. De ontdekkingstocht vindt plaats op: zondag 1 april 2012 van 12.00 tot 14.00 uur in basisschool Marco Polo, Florastraat 195 (Tuinwijk) Voor wie een kijkje vooraf wil nemen: eerst Google Earth binnenhalen en dan de instructies onder actueel op de webpagina van de Kring volgen: www.geschiedkundigekringboz.nl I Graag nodigt het bestuur u uit voor een stads- excursie naar Nieuw-Borgvliet op zondag 3 juni, van 12.00 tot 14.00 uur, start bij de kerk, Rembrandtstraat 52. Na de succesvolle stadsexcursie door de wijk Oud-Oost in november 2011 richten we onze blik nu op Nieuw-Borgvliet. De wijk met de Zeeheldenbuurt, de Mondaf, de Brombeer, Rozenoord, de Congo, Schaliehoef, molen 'De Twee Vrienden', het Hoofdkwartier en sinds kort de school 'Het Palet'. Maar ook de wijk waar namen uit het verleden nog rondzingen: de schrijver A.M. de Jong, de graaf en gravin De Chambure- Cuijpers van landgoed de Mattemburgh, de onder wijzers Nuijten en Van Eekelen, café 'Den Ronden' (voorheen Kieboom-Dekkers). De excursie staat opnieuw onder leiding van de stedenbouwkundige Frans de Looij, maar ook anderen zullen u nader informeren. De wandeling start bij de dorpskerk waaraan we, evenals aan het kerkhof, een bezoek brengen. Wij bezoeken ook het voormalige zusterklooster met de kapel. De wandeling eindigt bij de molen 'De Twee Vrienden', waar u op eigen gelegenheid en kosten wat kunt drinken, kopen of de molen bezichtigen. Ondertussen heeft u kennis gemaakt met de bijzondere geschiedenis van dit voormalige dorp, met zijn stedenbouwkundige kenmerken en met het dorpsleven van vroeger. U bent van harte welkom op deze twee excursies, waaraan - zoals gebruikelijk - geen kosten zijn verbonden. 7 De Waterschans 1 - 2012 FAUBTO NUMINE BERGA VICTRIX Lli-tn (h

De Waterschans | 2012 | | pagina 4