In dit nummer van De Waterschans juni 2012 Verslag (jescAieSnisZ^y/<y2012 VACATURE VOORZITTER: OPROEP 42 Van de voorzitter 43 Van de hoofdredacteur 43 Nieuwe Leden 43 Kroonleden 45 Verslag geschiedenisquiz 2012 45 Op roep vacature voorzitter 47 Uitnodiging jaarexcursie 47 Verslag jaarvergadering 48 Hoeve Meilust een nieuw gemeentelijk monument Aankondiging Mededelingen bestuur en redactie 46 Herinnering Boek 'Opgravingen in Bergen op Zoom' 46 Bergs Diep Artikelen 58 Werkg roep Genealogie 'Du, verdoemde schelm.' 60 De Esperanto-vereniging en het Esperanto- monument in Bergen op Zoom (1) De Waterschans 2 - 2012 44 Op vrijdag 20 april jI. vond alweer de achtste editie van de GeschiedenisQuiz van de Geschiedkundige Kring plaats. In totaal 23 teams verzamelden zich in de theaterzaal van 't Rijks om zich vol enthousiasme te storten op een avond vol (pittige) vragen. Om u een indruk te geven aan wat voor vragen u dan aan moet denken, hebben we er een paarvooru op een rijtje gezet. De antwoorden vindt u elders in dit blad. 1. Deze functionaris was in de dorpen van het Markiezaat verantwoordelijk voor de financiën van en stond met zijn persoonlijk vermogen borg voor de betaling ervan. Hoe werd deze functionaris genoemd? 2. Wie hoort er in dit rijtje niet thuis en waarom? a. De Duif b. Caprice c. G&S d. Marly 3. Hij was tijdens het beleg in 1588 gouverneur van de Vesting Bergen op Zoom. Geef zijn voor- en achternaam. k. Wat betekent de Bergse uitdrukking Die dun stag van de meute g'ad. 5. leder jaar organiseert de atletiekvereniging Spado een stratenloop. Hoe wordt deze genoemd? 6. In Bergen op Zoom werd in 1854- een gasfa briek opgericht door N. Roepius. Waarvoor werd dit gas gebruikt? Ook deze keer werd de quiz gehouden in een zeer gemoedelijke sfeer, ondanks het competitieve element van dit evenement. Tot op het allerlaatste moment bleef de eind uitslag uitermate spannend, aangezien de tussenstanden minimale verschillen lieten zien. Uiteindelijk trok het team van de Lievevrouweparochie aan het langste eind, gevolgd door De Stomers en Ken Dut Nog Trug, die respectievelijk tweede en derde werden. Nieuwsgierig geworden? Ook in 2013 zal de GeschiedenisQuiz weer georganiseerd worden, dus u kunt alvast starten met het formeren van een team. Vanzelfsprekend kunt u op de avond zelf ook gewoon binnen lopen om de quiz eens met eigen ogen vanaf de publieke tribune te bekijken. Fons Evers, Werkgroep Geschiedenis Quiz Alle vragen en antwoorden van de Geschiedenis- Quiz 2012 zijn te bekijken op onze website. In april 2013 loopt het mandaat af van de huidige voorzitter van de Geschiedkundige Kring, Ad van den Bulck. Hij is dan, statutair gezien, het maximale aantal jaren in functie. Het bestuur heeft met het oog op de voorzitterswisseling een profielschets gemaakt en roept belangstellenden voor de voorzittersfunctie. Bij voorkeur per e-mail, op om contact op te nemen met de secretaris van de Kring, mevrouw Greetje Hage. Zij zal dan de profielschets toesturen en informatie verstrekken over de procedure. U heeft tot 15 juli 2012 de tijd de profielschets op te vragen. Vanzelfsprekend zal ook het bestuur actief op zoek gaan naar kandidaten voor deze functie. Greetje Hage, secretaris e-mail: greetje.hagefdhetnet.nl tel. 0164-24314-4 45 De Waterschans 2 - 2012 1 7 9» Jo« FAUSTD NU MINE BERGA VICTRIX

De Waterschans | 2012 | | pagina 3