L (iéfi Hf JAAREXCURSIE Herinnering Boek 'Opgravingen in Bergen op Zoom' VERSLAG JAARVERGADERING m Voor een aantal leden ligt in het Informa tiecentrum van het Historisch Centrum Het Markiezenhof nog het boek Opgravingen in Bergen op Zoom klaar om gratis opgehaald te worden. Het is een uitgave van de 'Stichting In den Scherminckel' en beschrijft 40 jaar opgra vingen. Dit rijk geïllustreerde boek, geschreven door de stadsarcheoloog Marco Vermunt en zijn assistent Alexander van der Kallen, mag u niet missen! Het informatiecentrum, Steenbergsestraat 6, is geopend van dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 17.00 uur. Zaterdag en zondag kunt u - -De rubriek Bergs Diep biedt ruimte aan de lezers van De Waterschans om hun inhoudelijke reacties of aanvullingen te geven op eerder verschenen artikelen of door de Geschiedkundige Kring georganiseerde bijeenkomsten met als doel de betrokkenheid van de lezers bij dit tijdschrift te vergroten. n De redactie behoudt zich te allen tijde het Ns recht voor om artikelen aan te passen of al dan niet te plaatsen. In Waterschans II verscheen het tweede en laatste deel van het artikel over 100 jaar scouting in Bergen op Zoom. Van één van onze lezeressen ontvingen wij daarop onderstaande reactie. Met genoegen heb ik in De Waterschans het artikel gelezen over 100 jaar scouting in Bergen op Zoom. Dat riep bij mij herin neringen uit mijn jeugd op, toen ik lid was van de Zonnekinderen, wat ik in het artikel miste. De Zonnekinderen waren van katholieke huize. De club is opgericht in 1933. Zelf maakte ik als tien jarig meisje het twintigjarig jubileum in 1953 mee. Kapelaan van de Velde was onze geestelijk vader en hoofdleidster was Evilia Meulenmans. Onze bijeenkomsten vonden plaats op de zolder van de Theresiaschool in de Bernadettestraat, maar wij uw boek ophalen aan de balie van het museum. Wel uw afhaalbewijs ingevuld meebrengen. Dit bewijs trof u aan in Waterschans 1-2011. Indien u dit kwijt bent in ieder geval uw lidmaatschaps kaart of dient u uw lidmaatschapsnummer (zie adressering op de enveloppe waarin deze Waterschans zat) mee te brengen. Mocht u niet in staat zijn zelf het boek op te halen, dan kunt u contact opnemen met Frans Witjes, de penningmeester van de Geschiedkundige Kring (0164 238621 of pen ningmeesterldgeschied kundigekringboz.nl). Namens het bestuurvan de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom nodigt de excursiecommissie u uit voor de jaar excursie op zaterdag 1 september 2012. Dit jaar brengt de jaarexcursie de deelnemers naar de Vlaams-Brabantse stad Leuven. In de ochtenduren gaat het gezelschap onder leiding van gidsen op weg voor een uitgebreide stadswandeling van twee uur. Daarna volgen bezoeken aan het prachtige stadhuis en de Sint-Pieterskerk met zijn goedgevulde schat kamer. We eindigen de middag in Leuven met een drankje. hebben ook heel wat uurtjes doorgebracht in het clubgebouw op de hoek van de Prins Bernardlaan/ Willem III straat. Ons uniform bestond uit een donkerbruine jurk, kousen en een muts (met groene strepen], een groene stropdas met speld en een riem met fluit. Bij de installatie werden wij geacht twee linkervingers op de vlag te plaatsen en twee rechtervingers tegen de zijkant van ons hoofd te zetten voordat we onze belofte aflegden. De vlag heeft de tand des tijds doorstaan en is in het bezit van de Onze Lieve Vrouwe van Lourdes kerk. Bijgaand een foto uit die tijd. MevrouwA. Voorbraak-Verbiest Op dinsdag 24 april 2012 is de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering gehouden. Zoals al een aantal jaren gebruikelijk is, wordt het verslag niet meer gepubliceerd in De Waterschans, daar het bestuur en redactie van mening zijn, dat de pagina's van De Water schans daarvoor te kostbaar zijn. De notulen van deze vergadering kunt u terugvinden op de website van de Geschiedkundige Kring, (www.geschiedkundigekringboz.nl). Daarnaast is het verslag op te vragen bij de penningmeester, bij voorkeur per e-mail (penningmeesterOgeschiedkundigekringboz.nl) of telefonisch (0164-238621). t- K We vertrekken op zaterdag 1 september 2012 om 8.00 uur per touringcar vanaf Sporthal Gageldonk, Gagelboslaan 160, 4623 AH Bergen op Zoom. De aankomst in Leuven, met aansluitend koffie/ thee met koek, staat gepland om ongeveer 9.30 uur. De verwachte terugkomst in Bergen op Zoom is rond 18.00 uur. Huishoudelijke mededelingen: U kunt zich op dinsdag 26 juni 2012 vanaf 10.00 uur telefonisch opgeven bij Wim van den Nieuwenhuijzen (0164-238835). Voor de plaatsen in de bus geldt: vol is vol. Tijdige aanmelding kan teleurstelling voorkomen. Het is toegestaan per lid van de Geschied kundige Kring één introducé mee te nemen. Wij noteren graag uw naam en telefoon nummer voor de passagierslijst. De individuele deelnemersprijs bedraagt 49,50. Daarbij inbegrepen zijn het vervoer, de entreegelden, gidsen, koffie, de gezamen lijke lunch en een drankje. Het verschuldigde bedrag dient direct na de telefonische aanmelding te worden voldaan op bankrekeningnummer 14.88.23.947 ten name van de heer W. de Mooij, 4661 NL Halsteren, onder vermelding van 'Leuven 2012'. U bent pas ingeschreven voor deze reis als óók de betaling ontvangen is. Denkt u aan uw paspoort/identiteitskaart en uw zorgpas? Het telefoonnummer van ons lunchadres 'Salons Georges' in Leuven is, uitsluitend voor noodgevallen, 0032 16 237575. Bij onverhoopte annulering uwerzijds kan 7,50 administratiekosten in rekening worden gebracht, plus de al gemaakte kosten. De Excursiecommissie De Waterschans 2 - 2012 46 47 De Waterschans 2 - 2012

De Waterschans | 2012 | | pagina 4