Luchtfoto van vóór aanleg woonwijk Meilust, op de achtergrond de villa Meilust, exacte jaartal onbekend. Luchtfoto van vóór aanleg woonwijk Meilust, met op de voorgrond de Zandstraat en verderop het landgoed Meilust, exacte jaartal onbekend. De Waterschans 2 - 2012 52 Plattegrond 1905 'bestaand': houten schuur, rietgedekte kap, bouwaanvraag 4808. Plattegrond 1905 'nieuw', wanden in metselwerk, kap met pannen, bouwaanvraag 4808. De hoeve zal na 1905 dus zelfstandig zijn geweest en niet meer bij het buitengoed hebben gehoord. In 1924 was ene mijnheer Felix (zeep fabrikant) de bewoner van de villa en vier jaar later werd dat Jan Goossens, de directeur van haardenfabriek 'De Schelde'. In de archieven komt daarbij de hoeve niet meer ter sprake. In de twintigste eeuw was de hoeve een zelf standige boerderij, met onder andere koeien en paarden. Vanaf de jaren zeventig werd door aanleg van de buitenwijk Meilust de vrije ligging veranderd naar de huidige situatie. De hoeve, die nog steeds bestaat uit de woonboerderij en een grote schuur, is een laatste restant van het voormalige landgoed. De constructie De voormalige koestal is een eenvoudig agra risch gebouw, waarvan mag worden aange nomen dat het bouwjaar 1770 is. De constructie bestaat uit een gemetselde fundering, waarop steense muren die in 1905 zijn opgemetseld ter vervanging van een oorspronkelijke houten gevel. De verdiepingsvloer bestaat uit spantdragende moerbalken met daartussen 53 De Waterschans 2 - 2012 1 r

De Waterschans | 2012 | | pagina 7