Beste lezers, Kroonleden ln dit nummer van De Waterschans september 2013 86 Van de voorzitter 88 Van de hoofdredacteur 88 Nieuwe leden 88 Kroonleden 87 Vacature Penninmeester 87 Herinnering Ledengeschenk 2013 118 Lezing over Vorst en Volk Prof. dr. Herman Pleij 90 Een onbekend portret van Anthonis van Glymes door Jan Gossaert Jan Peeters 96 De opgraving van de Bospoort in de Antwerpsestraat 106 Een prent van de Bospoort uit 1832 Daphne Valentijn Het hoofdredacteurschap van De Waterschans brengt bepaalde verant woordelijkheden met zich mee. De bewaking van de kwaliteit van de aangeboden artikelen is vanzelfsprekend, maar met behulp van een deskundige redactie is dat over het algemeen geen probleem. De belangrijkste uitdaging is natuurlijk om het tijdschrift iedere keer weer vol te krijgen. Dat blijft wat mij betreft een beetje een schrikbeeld, want dat is een proces wat niet altijd helemaal te sturen is. Je kunt nog zo strak plannen, maar in het schrijf proces kan van alles mis gaan. Een auteur kan ziek worden en daardoor de beloofde deadline niet halen of het artikel voldoet niet aan de kwa liteitseisen van de redactie en herschrijven of aanpassen vergt meer tijd dan voorzien. Daarop anticiperend proberen we altijd wat artikelen in reserve ('op de plank') te hebben, maar een stukje onzekerheid en afhankelijkheid van het geleverde blijft altijd. Gelukkig zitten we momenteel aan de andere kant van de medaille en hebben we een luxe probleem. Dit jaar is de kwaliteit en lengte van de geleverde artikelen dusdanig dat ons 'reser vepotje' groeit. Daarnaast zijn er de afgelopen periode ook spontaan bijdragen aangeleverd die uiteraard ook een plaatsje in De Waterschans moeten krijgen. Mix dat met een flinke hoeveel heid bestuursmededelingen en op stapel staande activiteiten en zomaar ineens zit De Waterschans dusdanig vol dat we een aantal zaken noodge dwongen door moeten schuiven naar volgende edities. We hoeven ons voorlopig gelukkig geen zorgen te maken over een gebrek aan kopij. Twee zaken uit deze huidige editie wil ik graag even extra benadrukken, zonder daarmee ande ren te kort te willen doen. Ons eigen redactielid Jan Peeters doet u verslag van zijn zoektocht naar een onbekend schilderij van Anthonis van Glymes, onze eerste markies, van de hand van Jan Gossaert. Zijn ontdekkingstocht eindigt met een spectaculaire vondst! Marco Vermunt en Daphne Valentijn verhalen iedervanuit hun eigen perspectief over de Bos poort. Daarmee haken ze aan bij de actualiteit, want deze oude stadspoort heeft de afgelopen weken extra in de belangstelling gestaan van wege de Krabbenfoor en de tentoonstelling in de Gevangenpoort, samengesteld door de vrij willigers van In den ScherminckeL Mocht u deze expositie nog niet bezocht hebben, de tentoon stelling loopt nog tot eind september. U heeft dus nog heel even de tijd. Irene van Kemenade, hoofdredacteur Nieuwe leden per 20 augustus 2013 Mevr. M. Appel Steenbergen Dhr. W.A.M. van den Bersselaar Halsteren Dhr. A.J.M. Booij-Liewers Bergen op Zoom Mevr. J.G. Brink Hoogerheide Dhr. H. Damveld Berkel en Rodenrijs Mevr. L. Koenraadt Steenbergen Mevr. M.C.A. Koenraadt-Claassen Standdaarbuiten Dhr. L. Kosters Kapelle Dhr. P.C. Kraaijmes Bergen op Zoom Dhr. D.A.M. Lambert Bergen op Zoom Mevr. B. Langenberg Halsteren Dhr. M.A. van Loon Halsteren Mevr. J. Oirbans-Jordans Bergen op Zoom Mevr. M. Ooijevaar Bergen op Zoom Dhr. W.R. Staal Bergen op Zoom Mevr. E.J.M. Steegmans-Verhaert Zierikzee Mevr. I. van der Weegen Steenbergen Mevr. R. Wijnans Steenbergen Dhr. L.C.A. Withagen Bergen op Zoom De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Hotel en Residence DE DRAAK - A Hampshire Classic De Waterschans 3 - 2013 88 Aankondiging Mededelingen bestuur en redactie 118 Uitslag enquête 119 Hofzaallezingen 2014- Artikelen Marco Vermunt 110 Begij nen uit Bergen op Zoom (2) A.M. Bosters 89 De Waterschans 3 - 2013 FAUSTD NUMINE BERGA VICTRIX FAUSTD NUMINE BERGA VICTRIX

De Waterschans | 2013 | | pagina 3