VOORAANKONDIGING JAAREXCURSIE GESCHIEDKUNDIGE KRING 2014 financiële aard. Wel kan, zo is vermeld in het Ontwerp Ontwikkelingsplan, bij de inrichting van het plein bezien worden of de contouren van de voorpoort met brug in de bestrating "afleesbaar" gemaakt kunnen worden. Twee voorbeelden van hoe inzicht in en koestering van het verleden bijdragen aan inpassing van het verleden in de toekomst. Laten we hopen dat dit inzicht ook bestaat bij de naderende uitwerking van plannen rond de Waterschans. In deze Waterschans treft u de uitnodiging voor de Algemene Ledenvergadering (ALV) aan, evenals de aankondiging voor de stadsexcursie in mei. Bij gelegenheid van de ALV zullen twee bestuursleden statutair terugtreden. Onze penningmeester/ledenadministrateur Frans Witjes legt zijn functie neer. Het bestuur draagt Jos van Rijn bij de ALV voor als opvolger van Frans. Voor het tweede aftredend bestuurslid, Eric Goossen, stelt het bestuur Marc van der Steen voor als opvolger. Indien u een blik werpt op het colofon zal het u opvallen dat in het overzicht van redactieleden de naam van Yolande Kortlever ontbreekt. Achteneenhalf jaar, waarvan zes jaar als hoofdredacteur, maakte zij deel uit van de redactie, een gro(o) t(s)e prestatie! In 2014 herdenken we dat 100 jaar geleden, begin oktober, tienduizenden Antwerpenaren een veilig onderkomen vonden in onze stad. 2014 is ook het jaar waarin wij vieren dat 70 jaar geleden, eind oktober, onze stad bevrijd werd van de Duitse bezetting. Met diverse activiteiten zal aan de herdenking van beide gebeurtenissen aandacht geschonken worden. In dit kader vestig ik alvast uw aandacht op de tentoonstelling in Het Markiezenhof 'De Stroom, vluchten voor de oorlog 1914-1918' van 24 april tot 1 december 2014. Joost de Graauw, voorzitter In het kader van de herdenking 100 jaar Groote Oorlog organiseert de Geschiedkundige Kring op zaterdag 6 september 2014 de jaarreis naar de Belgische stad Ieper. Plaatselijke gidsen zullen ons gedurende de hele dag begeleiden. Na ontvangst met koffie nemen we in Ieper allereerst ruim de tijd om het vernieuwde museum In Flanders Fields te bezoeken. Na de lunch lopen we tijdens een beperkte stadwandeling langs enkele gedenkwaardige Ieperse plaatsen. Vervolgens bezoeken we per bus nog enkele markante punten 'in Vlaanderens' velden'. Na de avondmaaltijd sluiten we vóór 20.00 uur aan bij de indrukwekkende en wereldberoemde Last Post onder de Menempoort alvorens terug te rijden naar Bergen op Zoom. Het volledige programma met reistijden, maaltijden, de manier van aanmelden, kosten en andere benodigde gegevens leest u tijdig in Waterschans II-2014. Houd u er rekening mee dat de inschrijfdatum in de vakantieperiode zal vallen! Werkgroep Excursies 3 De Waterschans 1 - 2014

De Waterschans | 2014 | | pagina 3