Kroonleden Nieuwe leden per 20 februari 2014 Op 14 januari 2014 overleed majoor b.d. Danny McLeod op 92-jarige leeftijd. Op 27 oktober 1944 reed hij als sectiecommandant van het South Al berta Regiment als eerste de Grote Markt op in zijn Sherman tank. Zonder anderen tekort te wil len werd hij na 1945, door zijn terugkerende be zoeken en wijdverbreide contacten, hèt gezicht van onze Canadese bevrijders. Als dank voor zijn inspanningen om de contacten tussen Bergen op Zoom en Canada in stand te houden en te inten siveren, werd hij in 2011 benoemd tot ereburger van onze stad. Zijn overlijden markeert mijns inziens het einde van een tijdperk. Het is nu de finitief aan latere generaties om de herinnering aan onze bevrijders hoog te houden. Het jaar 2014 leent zich daar bij uitstek voor, want naast de herdenking van de start van de Eerste Wereldoorlog is het dit jaar natuurlijk ook 70 jaar geleden dat er in dit deel van het land een einde kwam aan de Duitse bezetting. Aan beide onderwerpen zal in de komende Wa terschansen vanzelfsprekend aandacht besteed worden. Persoonlijk ben ik als bestuurslid in dit kader betrokken bij twee werkgroepen, te weten de European Liberation Route en het Comité 70 Jaar Bevrijding. U kunt erop rekenen dat ik u middels deze columns op de hoogte zal houden van relevante ontwikkelingen. Tot slot heeft u ook in de column van de voorzit ter kunnen lezen dat Yolande Kortlever heeft besloten haar werkzaamheden binnen de Ge schiedkundige Kring te beëindigen. Inmiddels heeft de redactie in gezamenlijkheid afscheid van haar genomen. Op de aanstaande Algemene Ledenvergadering zal het bestuur daar ongetwij feld nog een formeel tintje aan geven. Yolande, dank voor je kennis en kunde, je nuchtere en altijd waardevolle inbreng en vooral je vriend schap! We zullen je binnen de redactie absoluut gaan missen! Irene van Kemenade, hoofdredacteur Mevr. G.K. Biesheuvel Bergen op Zoom Dhr. H.J. van Boekel Muntendam Mevr. M.H. Büchner-Theunisse Malden Mevr. A.M.M.H. Dietvorst Huijbergen Dhr. M.J.C.M. van Dorst Kapellen België Mevr. E.M. Gigengack-Campfens Bergen op Zoom Dhr. L.B. Janssen St.Maartensdijk Dhr. R. Klaassen Huijbergen Dhr. F.M. van Loon Bergen op Zoom Dhr. H.J. Ruijgh Bergen op Zoom Mevr. M.A.C.J. Scheepers Bergen op Zoom Dhr. P.P. Thissen Bergen op Zoom Mevr. J. Verkade-Geldhoff Bergen op Zoom Dhr. H.A.A.G. Vermeulen Bergen op Zoom Mevr. W.M. Vloemans Roosendaal Dhr. A.J. Weng Nieuw Vossemeer Dhr. E. Wilbrink Bergen op Zoom Dhr. H.N.G. Wolff Bergen op Zoom FAUBTD NU Ml NE BERBA VIGTRIX De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Hotel en Residence DE DRAAK - A Hampshire Classic De Waterschans 1 - 2014 4

De Waterschans | 2014 | | pagina 4