WssanÈÊItom Beste leden, Colofon Algemene ledenvergadering (ALV) 2014 In 2010 is besloten om het verslag van de ALV niet meer in De Water schans op te nemen, maar op de website te plaatsen. Toch wil ik enkele onderwerpen hier kort belichten. De Werkgroep Genealogie is per eind 2013 gestopt. Het bestuur dankt de leden van de voormalige Werkgroep Genealogie voor hun inzet als vrijwilliger voor onze vereniging. Per eind 2013 heeft Yolande Kortlever de redactie van De Waterschans verlaten. Hoewel Yolande in een redactioneel samenzijn reeds bedankt is voor haar inspanningen als redacteur, wilde het bestuur niet achterblijven en heeft Yolande in de bloemen gezet. De bestuursleden Frans Witjes, Eric Goossen en Jan van Tienen waren statutair aftredend. Tot genoegen van het bestuur stelde Jan van Tienen zich herkiesbaar voor een tweede termijn van drie jaren en is hij herko zen. Beide andere heren waren niet meer herkiesbaar. Op de ruime verdiensten van Frans Witjes en Eric Goossen voor de Geschiedkundige Kring ben ik ingegaan tijdens de ALV. Overigens blijft Eric Goossen de Projectgroep Belgische Vluchtelingen/WOI voorzitten tot de opheffing. Frans blijft als vrijwilliger nauw betrokken bij de School voor Geschiedenis. De vergadering heeft ingestemd met de voordracht van het bestuur om Jos van Rijn te benoemen als penningmeester en ledenadministrateur. Jos is werkzaam geweest als registeraccountant en is nog op meerdere fronten actief in zijn vakgebied. Hij is ook penningmeester van het Neder lands Kerkmuziek Centrum. Marc van der Steen volgt Eric op als algemeen bestuurslid. Marc is bedrijfseconoom en naast zijn beroeps uitoefening is hij penningmeester van enkele erfgoedorganisaties in Bergen op Zoom. Jos en Marc, hartelijk welkom in ons bestuur. Inleveren kopij voor Waterschans 3, 2014 vóór 1 augustus 2014 De Waterschans 44ste jaargang nr. 2, juni 2014 ISSN 0926-3918 Verschijnt viermaal per jaar Oplage: 1300 exemplaren De Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom www.geschiedkundigekringboz.nl webmaster: Laurijs Weyts: webteam@geschiedkundigekringboz.nl Postbus 280, 4600 AG Bergen op Zoom Bestuur Voorzitter: Joost de Graauw Secretaris: Greetje Hage Kortemeestraat 11A 4611 TK Bergen op Zoom tel.: 0164-243144 e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl Penningmeester: Jos van Rijn Het Gilde 7 4661 MB Halsteren Tel.: 0164-683418 e-mail: penningmeester@geschiedkundigekringboz.nl Bankrekening 24 05 922 IBAN NL91 INGB 0002 4059 22 Ten name van: Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Contributie 27 euro (minimaal) per jaar Erelid Dr. W.A. van Ham Ledenadministratie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Overige bestuursleden Ria Huisman Marc van der Steen Jan van Tienen Laurijs Weyts Sjef de Wit Hilde van den IJssel Redactiesecretariaat J. Dekker Ansjovislaan 27 4617 AN Bergen op Zoom tel.: 0164-237572 e-mail: j.j.j.dekker@home.nl Tijdschrift van de Kring De Waterschans Redactieleden: Jac Backx Tineke van Dam Jaap Dekker (redactiesecretaris) Bart van Eekelen Joost de Grauw Irene van Kemenade (hoofdredacteur) Marieke Liefting Jan Peeters Toezicht distributie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Ontwerp De Werkkamer Bergen op zoom Omslag: Onze-Lieve-Vrouw van Antwerpen, door Louis Raemaekers, 1914. Het lijden van de stad Antwerpen onder het Duitse bombardement is op een klassieke, allegorische wijze verbeeld met gebruikmaking van katholieke beeldtaal. Layout-vormgeving/druk I Drukkerij NKB - Waddinxveen

De Waterschans | 2014 | | pagina 2